KOLARSTWO. „Aniołek” najlepszy! Nasz człowiek mistrzem!

2020-08-24 11:52:11

Stanisław Ani0łkowski, w środku między Alenem i Adrianem Banaszkami, na spotkaniu z uczniami Gim nr 2 w Legionowie.
fot. archiwum

W niedzielę na 196-kilometrowej trasie wokół Kazimierzy Wielkiej szosowym mistrzem kraju w kolarskiej elicie został 23-letni Stanisław Aniołkowsk,i reprezentujący barwy kolarskiej grupy zawodowej CCC Development Team. Dlaczego o tym piszemy na naszych, mazowieckich łamach?


Po pierwsze dlatego, że nowy mistrz Polski pochodzi z Powiatu Legionowskiego, dokładniej z Wólki Radzymińskiej, skąd przed laty startował do sportowej przygody razem z kolarskim klanem braci Banaszków. Starty rozpoczynał pod okiem trenera Henryka Brożyny w młodzieżowych zespołach BDC NOSiR Nowy Dwór Maz. Pod drugie kibicujemy „Aniołkowi” także dlatego, że przed niespełna pięcioma laty był on gościem uczniów legionowskiej „Królewskiej Dwójki” ( Gim. nr 2) na jednym ze spotkań cyklu organizowanego przez nauczyciela tej szkoły Witolda Domaszewicza. Cyklu zatytułowanego.”To nas kręci. Spotkanie z mistrzem”.

I jako mistrz kraju tuż po zwycięstwie w Kazimierzy Wielkiej Fot. archiwum

Wtedy Staś był trochę w cieniu bardziej znanych, Alana i Adriana Banaszków. Dziś może chodzić z podniesioną głową, spełnił swoje marzenie. Został Mistrzem Polski 2020 roku i przez roku może jeździć we wszystkich wyścigach w biało-czerwonej koszulce z orłem na piersi. Brawo Stasiu , gratulacje!

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *