KOLARSTWO. Dookoła Polski na rowerze. Około 3200 km w 10 dni!

2021-07-21 6:42:42

Już miesiąc do rozpoczęcia najtrudniejszego wyzwania dla kolarskich ultra maratończyków – Maratonu Rowerowego Dookoła Polski 2021


Ta impreza dla najzuchwalszych pasjonatów sportu rowerowego, organizowana jest co cztery lata, a więc w cyklu olimpijskim, jak igrzyska olimpijskie Dystans bagatelka – około 3200 km, czas do jego pokonania – 10 dni! Start i meta na Przylądku Rozewie.
Okazuje się, że śmiałków do podjęcia tego ekstremalnego wyzwania nie brakuje. Na stronie internetowej tego rowerowego maratonu (https//mrdp.pl/), na liście startowej imprezy, widnieje już ponad 100 nazwisk z całej Polski. Przeważają w różnym wieku mężczyźni, ale są i kobiety. Zgłaszają akces do kategorii open ale i solo. Wszystkim przyświeca jeden sportowy cel, przejechać rowerowy maraton dookoła naszego kraju w 10 dni!
Na liście startowej zbliżającej się imprezy znajdują się m.in. nazwiska dwóch mieszkańców Powiatu Legionowskiego. Swój start awizują: Paweł Bieniewski (rocznik 1971, mieszkaniec Chotomowa) oraz Wojciech Łuszcz (1959, Legionowo).

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *