KOLARSTWO. Jak się nie wywrócisz… – Northtec MTB w Jabłonnie

2019-01-23 11:53:28

.
Na pierwszej w tym roku imprezie rowerowej Cezarego Zamany (organizuje takie od 13 lat) kilkusetosobowy peleton z całego kraju pojawił się w Jabłonnie. I tym razem pogoda, jak to zimą, rozdawała karty

Temperatura poniżej zera, choć bez opadów śniegu i porywistego wiatru. Nie udało się jednak, mimo starań organizatorów, uniknąć kilku oblodzonych odcinków trasy. Momentami więc jabłonowski maraton kolarski przypominał taniec na …lodzie, a zasadę – jak się nie wywrócisz, to się nie nauczysz – poznało kilkunastu sympatyków jazdy na rowerze zimą
Zwycięzcą na dystansie ½Pro (40km) został Jarosław Wołosiuk (z Olsztyna), który przejechał z czasem 01:43:21. Tuż za nim wjechał Przemysław Olejniczak z czasem 01:43:22. Trzecie miejsce zajął Marek Stram z czasem 01:43:28. Wśród kobiet najlepsza była Krystyna Żyżyńska-Galeńska (z Warszawy) z czasem 02:17:19.
Na dystansie Fit (20 km) zwyciężył Przemysław Gierczak (z Opoczna) z czasem 00:59:21. Drugi finiszował Michał Nabiałek z czasem 01:00:03. Trzeci był Tomasz Pietrzycki z czasem 01:00:47. Wśród kobiet najszybsza była Aleksandra Kapłon z czasem 01:15:52, za którą na metę wjechała Malwina Krzyczkowska z czasem 01:16:17 i Aleksandra Lach z czasem 01:21:14.

Na dystansie Hobby (7 km) triumfował Aleksander Struzik, z czasem 00:14:54. Drugi finiszował Michał Struzik (obaj z Woli Alleksandra) z czasem 00:16:10. Trzeci wjechał Dawid Kaszewski z czasem 00:18:42. Wśród kobiet najlepsza była Anna Walęcka (z Ząbek) z czasem 00:17:02, za którą na metę wjechała Maja Józkowicz z czasem 00:17:17 i Zuzanna Jankowska z czasem 00:19:52.
Najlepszym zawodnikiem jabłonny na najdłuższym dystansie okazał się Piotr Barańczyk, na tym średnim Franciszek Ilski, a na dystansie hobby – Daniel Kamiński. Rzecz jasna nie tylko zwycięzcy zasłużyli na słowa uznania i podziw, ale wszyscy uczestnicy kolarskie, jabłonowskiej imprezyzimowej, także jej organizatorzy