KOLARSTWO. Kolarze w Legionowie

2017-04-11 10:18:06

W ostatnią niedzielę nasze miasto, a w szczególności okolice Areny Legionowo, opanowali kolarze amatorzy. Blisko 1000 amatorów dwóch kółek z całego kraju, rywalizowało w kolejnym etapie cyklu maratonów kolarskich MTB, organizowanych przez Cezarego Zamanę. Swoje pierwsze wyścigi mieli też nasi milusińscy, najmłodsi następcy Szurkowskiego, Szozdy, Majki i Kwiatkowskiego…

Ścigano się na czterech zróżnicowanych dystansach (Hobby, Fit, Mega i Giga), których większość trasy przebiegała Lasami Chotomowskimi. Na najdłuższym dystansie Giga (70 km) zwyciężył Bartosz Grędziński z czasem 02:43 :46. Drugi był Damian Perkowski, a trzeci Piotr Truszczyński. Wśród kobiet najszybsza była Joanna Gumieniak, a dalsze miejsca na podium zajęły Joanna Sobczuk i Magdalena Szczęsna.

Zwycięzcą na dystansie Mega został Artur Staniec, który 50 km pokonał z czasem 01:51:12. Za nim był Łukasz Bielecki a trzecie miejsce zajął Paweł Trzciński . Wśród kobiet najlepsza była Urszula Luboińska, za którą na metę wjechała Izabela Macutkiewicz, a następnie Magdalena Kuszmider.

Na Fit triumfował Adam Płoski, który 23 km pokonał z czasem 00:52:57. Drugi był Jan Tenderenda a trzeci Robert Sawa .Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Pakulska, za którą na metę kolejno wjechały: Dorota Czajkowska i Katarzyna Gregorowicz.

Na dystansie Hobby zwyciężył Mateusz Szyszko, który 5 km przejechał z czasem 00:12:47. Za nim finiszował Eryk Zalewski, trzecie miejsce zajął Eryk Kornacki. Wśród kobiet(dziewcząt) najlepsza była Kamila Wielgo. Druga byla Jagoda Rzeszot a trzecia Malwina Krzyczkowska.

Bez względu jednak na końcowe wyniki zwycięzcami kolarskiej, niedzielnej imprezy MTB w Legionowie byli wszyscy jej uczestnicy, sympatycy jazdy na dwóch kółkach, zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu.