Facebook
KOLARSTWO. Legionowska inauguracja

2016-04-05 1:44:22

1188 kolarzy amatorów uczestniczyło w niedzielę w Legionowie w inauguracji kolejnego sezonu Mazovia MTB Marathon. Cykl imprez organizowanych przez Cezarego Zamanę składać się będzie w tym roku z 16 rowerowych wyścigów-pikników organizowanych na Mazowszu, choć nie tylko w naszym regionie.

Frekwencja na inaugurację dopisała, pogoda jak na zamówienie – też. Trasa, z metą i startem przy Arenie Legionowo, biegnąca tradycyjnie w przeważającej części ścieżkami i duktami Lasów Chotomowskich idealna na rozpoczęcie sezonu. Wymagająca, ale niezbyt trudna. Zróżnicowana w zależności od czterech dystansów (hobby – 5 km, fit – 23 km, mega – 46 km, giga – 72 km). Również tradycyjnie swoje wyścigi mieli też najmłodsi, bo wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie…

Impreza widziana z lotu ptaka. Fot. SkyAd

Impreza widziana z lotu ptaka. Fot. SkyAd

Wyścig główny (Giga) w kategorii mężczyzn wygrał Łukasz Góralewski z Wyszkowa (2:46:53), a wśród kobiet Barbara Borawiecka z Łodzi. Wśród czynnych uczestników kolarskiego inauguracyjnego święta nie zabrakło też mieszkańców naszego miasta (powiatu). Najlepsi z nich na poszczególnych dystansach to: Eliza Nowakowska, Jakub Tomaszewski, Magdalena Kuszmider, Rafał Januszewski, Jolanta Korajczyk, Maciej Wieczorek i Mariusz Korajczyk. Szczegółowe wyniki na www.mazoviamtb.pl.

JERZY BUZE

fot. fotoMiD, SkyAd

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *