KOLARSTWO. Mercedes na torze

2016-10-24 3:07:28

Mercedes Gala, uczennica legionowskiego Gimnazjum nr 2 zdobyła złoty medal na 1 km podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (zawody rangi mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej) w kolarstwie torowym, które zostały rozegrane w ostatni weekend, w Pruszkowie.

Mercedes startowała też w innych konkurencjach torowych i w sumie z Pruszkowa przywiozła pięć medali: 2 złote i 3 srebrne. Drugi złoty Mercedes Gala wywalczyła w parze z Martyną Jakubiak w sprincie dwójkami. Także jeden ze srebrnych medali był udziałem tej dwójki w sprincie drużynowym młodziczek. Dwa pozostałe srebra Mercedes wywalczyła indywidualnie: na 250 ze startu lotnego, i na 2,5 km ze startu zatrzymanego. 43-kolarka

Przypomnijmy, że Mercedes Gala kolarstwo uprawia stosunkowo niedawno. Przed rokiem za namową nauczyciela wf Andrzeja Domaszewicz trafiła pod skrzydła trenera Henryka Brożyny w nowodworskim BDC NOSiR i rozpoczęła swą sportową przygodę na szosie. Zaangażowanie na treningach, konsekwencja i upór młodej kolarki przynoszą coraz lepsze efekty. Oby tak dalej, trzymamy kciuki. Dodajmy jeszcze tylko, ze już niedługo przy Królewskiej Dwójce” powstanie szkolna szkółka kolarska, z której najzdolniejsi adepci będą mogli, podobnie ja Mercedes Gala do profesjonalnych klubów.