Facebook

KOLARSTWO. Mercedes na torze

2016-10-24 3:07:28

Mercedes Gala, uczennica legionowskiego Gimnazjum nr 2 zdobyła złoty medal na 1 km podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (zawody rangi mistrzostw kraju w tej kategorii wiekowej) w kolarstwie torowym, które zostały rozegrane w ostatni weekend, w Pruszkowie.

Mercedes startowała też w innych konkurencjach torowych i w sumie z Pruszkowa przywiozła pięć medali: 2 złote i 3 srebrne. Drugi złoty Mercedes Gala wywalczyła w parze z Martyną Jakubiak w sprincie dwójkami. Także jeden ze srebrnych medali był udziałem tej dwójki w sprincie drużynowym młodziczek. Dwa pozostałe srebra Mercedes wywalczyła indywidualnie: na 250 ze startu lotnego, i na 2,5 km ze startu zatrzymanego. 43-kolarka

Przypomnijmy, że Mercedes Gala kolarstwo uprawia stosunkowo niedawno. Przed rokiem za namową nauczyciela wf Andrzeja Domaszewicz trafiła pod skrzydła trenera Henryka Brożyny w nowodworskim BDC NOSiR i rozpoczęła swą sportową przygodę na szosie. Zaangażowanie na treningach, konsekwencja i upór młodej kolarki przynoszą coraz lepsze efekty. Oby tak dalej, trzymamy kciuki. Dodajmy jeszcze tylko, ze już niedługo przy Królewskiej Dwójce” powstanie szkolna szkółka kolarska, z której najzdolniejsi adepci będą mogli, podobnie ja Mercedes Gala do profesjonalnych klubów.

JERZY BUZE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *