KOLARSTWO. Mistrz i wicemistrz – Konrad Burawski

2022-05-24 12:35:28

19-letni Konrad Burawski pochodzi ze Skrzeszewa (gm.Wieliszew, Powiat Legionowski) i jest kolarzem… torowym. Zdobywa swoje pierwsze sportowe skalpy. Na odbywających się właśnie Pruszkowie Mistrzostwach Polski U-23 zdobył mistrzostwo kraju w kategorii keirin, został też wicemistrzem kraju w sprincie na 200 metrów

Przypomnijmy: przygoda Konrada ze sportem kolarskim zaczęła się w legionowskim gimnazjum II ZSO sprawą nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Domaszewicza. Trafił na pierwsze treningi prowadzone przez doświadczonego szkoleniowca Henryka Brożynę, potem była SMS W Żyrardowie. Od niemal dwóch lat „Kondzio” reprezentuje klubowe barwy szczecińskiego Piasta, gdzie jego trenerem jest były olimpijczyk Damian Zieliński.

Większość czasu spędza jednak na pruszkowskim torze gdzie mieszka, trenuje i w miejscowej uczelni studiuje wychowanie fizyczne. Warto może jeszcze dodać, że K. Bielawski ma już w swym dorobku tytuł wicemistrza Europy w kolarskim sprincie, zdobyty w ubiegłym roku, i że za osiągnięcia sportowe został uhonorowany przez ministra sportu stypendium , za wyniki i postępy sportowe. Konrad Burawski jako obiecujący młodzieżowiec, został już włączony do kadry narodowej seniorów, z którą trenuje pod okiem trenera Igora Krymskiego.. Jest też zdaniem fachowców jedną z nadziei olimpijskich na torze. w kontekście najbliższych igrzysk w Paryżu. Jest więc szansa na to, że Konrad Burawski będzie pierwszym olimpijczykiem pochodzącym ze Skrzeszewa. Wierzy w to on sam, jego najwierniejszy kibic -tata Jarosław, a my trzymamy kciuki.

Podczas ostatnich kolarski mistrzostw kraju w keirinie K. Burawski wygrał przed Tomaszem Dobrzyńskim ze Stali Grudziądz i Mateuszem Sztrauchem z KSTS Konin. W sprincie M. Sztaruch zrewanżował się Konradowi, chociaż to nasz ziomek legitymował się najlepszym czasem uzyskanym w eliminacjach(10.270). Jak poinformował nas tata Konrada – Jarosław Burawski, w najbliższych sportowych planach jego syna jest start w portugalskim ME na torze w kategorii Under-23. Powodzenia!

(jb)

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Tutaj wychwalany ale jak będzie jechał po chodniku jeżeli droga nie będzie miała ograniczenia do 50 km/h , ,śćieżki rowerowej a chodnikowi do 2 metrów będzie brakowało 2 cm ( te 3 warunki muszą zajść naraz aby można było jezdzić rowerem po chodniku)- to dostanie mandat i pojawi się stosowny artykuł tutaj o piracie drogowym. A i policji wzrosną statystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *