Facebook

KOLARSTWO. Na szosie i na torze. W Turcji i Pruszkowie

2020-03-02 11:53:51

Alan Banaszek podczas zwycięskiego finiszu w Turcji Fot. Archiwum klubu

Od czasu do czasu wychylamy nos poza lokalne opłotki, aby śledzić losy naszych ziomków , choć już w innych barwach, na sportowych arenach kraju i nie tylko kraju. Ostatni weekend był dobrym momentem, by przypomnieć sobie, że trójka np. kolarzy, która swą sportową przygodę rozpoczynała na terenie naszego powiatu – nie marnuje czasu, zbiera kolejne sportowe skalpy

Zacznijmy od szosy. 22-letni Alan Banaszek, rodem z Wólki Radzymińskiej, kontynuuje kolarskie tradycje taty Bogdana i wujka Dariusza. Był już mistrzem Europy Juniorów, zawodnikiem Kolarskich grup CCC Team i portugalskiej Caja Rural. Od grudnia 2019 roku Alan jest członkiem nowej , rodzimej kolarskiej grupy zawodowej pod miło i swojsko brzmiącą nazwą #Mazowsze Serce Polski. I właśnie jako kolarz tego nowego teamu, w ostatnią niedzielę Alan Banaszek wygrał klasyk (wyścig jednoetapowy) – UCI GP Manavgat. Brawo Alan! A jeszcze niedawno, w legionowskiej „Królewskiej Dwójce” na spotkaniu z młodzieżą pod hasłem ”To nas kręci! Spotkanie z Mistrzem” Alan wraz z kolegami i trenerem H. Brożyną z nowodworskiego MOSiR-u ,zachęcał trochę młodszych kolegów (i koleżanki oczywiście), by podążali , bo warto, jego śladem.

Kolarskiego bakcyla chwycili mi n. dziś niespełna 18-letni uczniowie wspomnianego II ZSO W Legionowie – Mercedes Gala i Konrad Burawski. Oni wybrali jako specjalizację kolarski tor i jeżdżą już w barwach klubów spoza Mazowsza. M. Gala zwana przez przyjaciół Merci aktualnie reprezentuje barwy toruńskiego KK Pacific – Nestle Fitness, a K.Burawski, dla przyjaciół „Kondzio”, Grupy Kolarskiej Piast Szczecin. I właśnie ta dwójka podczas ostatniego weekendu rywalizowała na kolarskim torze w Pruszkowie podczas Puchary Polski elity. Nasi „ziomale” juniorzy rywalizowali z seniorami. Z powodzeniem zresztą.

Meri Gala (druga z prawej) na podium w Pruszkowie Fot. Archiwum klubu

Merci wraz z drugim zespołem toruńskiego klubu (Gala,, Sierhhej, Krześlak, Miller) była trzecia w wyścigu drużynowym na czas elity. Natomiast „Kondzio” podczas trzydniowego pobytu w Pruszkowie był bardziej zapracowany. Pierwszego dnia wraz z kolegami klubowymi zajął trzecie miejsce w sprincie drużynowym. W sobocie w sprincie indywidualnym uległ tylko młodzieżowemu mistrzowi kraju w tej specjalności Cezaremu Łączkowskiemu, zajmując drugą lokatę. W niedziele w keirinie K. Burawski był szósty!

Brawo więc nasi – na szosie i torze, w Turcji i Pruszkowe. A przecież są jeszcze inni kolarze z naszych terenów Np. Adrian I Norbert Banaszkowie z grupy #Mazowsze Serce Polski, czy Staś Aniołkowski z CCC Development Team

Konrad Burawski na drugim szczeblu podium po kolarskim sprincie Fot. Archiwum klubu

(jb)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *