Facebook


KOLARSTWO. Na szosie i na torze. W Turcji i Pruszkowie

2020-03-02 11:53:51

Alan Banaszek podczas zwycięskiego finiszu w Turcji Fot. Archiwum klubu

Od czasu do czasu wychylamy nos poza lokalne opłotki, aby śledzić losy naszych ziomków , choć już w innych barwach, na sportowych arenach kraju i nie tylko kraju. Ostatni weekend był dobrym momentem, by przypomnieć sobie, że trójka np. kolarzy, która swą sportową przygodę rozpoczynała na terenie naszego powiatu – nie marnuje czasu, zbiera kolejne sportowe skalpy

Zacznijmy od szosy. 22-letni Alan Banaszek, rodem z Wólki Radzymińskiej, kontynuuje kolarskie tradycje taty Bogdana i wujka Dariusza. Był już mistrzem Europy Juniorów, zawodnikiem Kolarskich grup CCC Team i portugalskiej Caja Rural. Od grudnia 2019 roku Alan jest członkiem nowej , rodzimej kolarskiej grupy zawodowej pod miło i swojsko brzmiącą nazwą #Mazowsze Serce Polski. I właśnie jako kolarz tego nowego teamu, w ostatnią niedzielę Alan Banaszek wygrał klasyk (wyścig jednoetapowy) – UCI GP Manavgat. Brawo Alan! A jeszcze niedawno, w legionowskiej „Królewskiej Dwójce” na spotkaniu z młodzieżą pod hasłem ”To nas kręci! Spotkanie z Mistrzem” Alan wraz z kolegami i trenerem H. Brożyną z nowodworskiego MOSiR-u ,zachęcał trochę młodszych kolegów (i koleżanki oczywiście), by podążali , bo warto, jego śladem.

Kolarskiego bakcyla chwycili mi n. dziś niespełna 18-letni uczniowie wspomnianego II ZSO W Legionowie – Mercedes Gala i Konrad Burawski. Oni wybrali jako specjalizację kolarski tor i jeżdżą już w barwach klubów spoza Mazowsza. M. Gala zwana przez przyjaciół Merci aktualnie reprezentuje barwy toruńskiego KK Pacific – Nestle Fitness, a K.Burawski, dla przyjaciół „Kondzio”, Grupy Kolarskiej Piast Szczecin. I właśnie ta dwójka podczas ostatniego weekendu rywalizowała na kolarskim torze w Pruszkowie podczas Puchary Polski elity. Nasi „ziomale” juniorzy rywalizowali z seniorami. Z powodzeniem zresztą.

Meri Gala (druga z prawej) na podium w Pruszkowie Fot. Archiwum klubu

Merci wraz z drugim zespołem toruńskiego klubu (Gala,, Sierhhej, Krześlak, Miller) była trzecia w wyścigu drużynowym na czas elity. Natomiast „Kondzio” podczas trzydniowego pobytu w Pruszkowie był bardziej zapracowany. Pierwszego dnia wraz z kolegami klubowymi zajął trzecie miejsce w sprincie drużynowym. W sobocie w sprincie indywidualnym uległ tylko młodzieżowemu mistrzowi kraju w tej specjalności Cezaremu Łączkowskiemu, zajmując drugą lokatę. W niedziele w keirinie K. Burawski był szósty!

Brawo więc nasi – na szosie i torze, w Turcji i Pruszkowe. A przecież są jeszcze inni kolarze z naszych terenów Np. Adrian I Norbert Banaszkowie z grupy #Mazowsze Serce Polski, czy Staś Aniołkowski z CCC Development Team

Konrad Burawski na drugim szczeblu podium po kolarskim sprincie Fot. Archiwum klubu

(jb)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *