KOLARSTWO. Rekordowy start – LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie

2019-04-03 12:42:54

„Legionowo porusza!” Hasło ponownie idealnie oddało klimat LOTTO Poland Bike Marathon,, cyklu wyścigów dla amatorów organizowanego przez Grzegorza Wajsa, który już po raz dziesiąty z rzędu zawitał do Legionowa. Frekwencja rekordowa, na starcie pierwszego etapu cyklu stanęło prawie 1100 miłośników jazdy na rowerach górskich. To była wymarzona inauguracja jedenastego sezonu LOTTO Poland Bike Marathon 2019


– Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w okolicach Legionowa było wszystko – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, krętych i malowniczych ścieżek. Prawdziwy raj dla rowerowych maratończyków..
Na trasie MAX (63 km) zwyciężył Patryk Piasecki. Wśród kobiet wygrała Klaudia Cichacka (metrobikes.pl). Dystans MINI (34 km) najszybciej pokonał Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Praszczałek (UKK Huragan Wołomin),Na tym dystansie odbył się także wyścig zaliczany do cyklu o Puchar Komendanta Głównego Policji. Najlepsi w Legionowie okazali się Paweł Baranek i Małgorzata Lipińska.
Najmłodsi ścigali się na trasie FAN (8 km). Wśród chłopców zwyciężył Filip Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team),. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.
Peleton Poland Bike pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje 14 kwietnia w Twierdzy Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Wystartować może każdy. Zapraszamy!
Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *