Facebook


KOLARSTWO. Rowerami po Lasach Chotomowskich

2016-01-26 11:45:26

Potężna grupa blisko 400 zawodników stanęła w Chotomowie na starcie inaugurującym zimowy sezon rowerowy na Mazowszu. W niedzielę, w Lasach Chotomowskich odbył się pierwszy w tym roku maraton MTB z cyklu Northtec MTB Zimą, który był jednocześnie Memoriałem Andrzeja Wilczopolskiego, chotomowianina, czterokrotnego mistrza świata w wyścigach psich zaprzęgów.

Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji odbyło się honorowe wręczenie numeru startowego z „jedynką” zwycięzcy licytacji na rzecz fundacji Jurka Owsiaka, którą co roku organizuje Cezary Zamana i jego team. Zwyciężył Wojciech Bajorek, który wsparł WOŚP kosmiczną sumą ośmiu tysięcy złotych! Oprócz numeru, który osobiście zamontował mu na rowerze organizator zawodów, były zawodowy kolarz i pomysłodawca zimowych zmagań MTB, Cezary Zamana, pan Wojciech otrzymał specjalny pakiet startowy umożliwiający mu start we wszystkich imprezach Zamana Group w sezonie 2016.

Dużą niespodzianką dla uczestników i kibiców była obecność na starcie Mistrzyni Polski w Przełaju, Olgi Wasiuk. Ta utytułowana zawodniczka przyjechała na Mazowsze, aby sprawdzić swoją formę przed Mistrzostwami Świata, w których wystartuje już w przyszłym tygodniu. Ostatecznie zwyciężyła w kategorii OPEN na dystansie Fit. Trasę i organizację zawodów oceniła bardzo dobrze, podobnie jak formę panów, którzy z chęcią walczyli ramię w ramię z Mistrzynią Polski. Tak skutecznie, że Olga zaliczyła nawet niegroźny upadek na trasie.

Na wspomnianym dystansie FIT, drugie miejsce ze stratą niespełna 2 minut zajęła Kasia Laskowska (Finiszer.pl). Trzecie miejsce przypadło Justynie Tarnowskiej, która wywalczyła aż 5-minutową przewagę nad kolejną zawodniczką. Na dłuższy dystans MEGA zdecydowały się tylko 4 zawodniczki. Tę rywalizację zwyciężyła Katarzyna Polakowska (Romet Racing Team) z dalekiego Krakowa, druga ze stratą 4 minut przyjechała Barbara Borowiecka (AZS UMED Łódź). Na trzeciej pozycji zakończyła rywalizację Krystyna Żyrzyńska-Galeńska (MYBIKE.PL). Rywalizację mężczyzn na dystansie MEGA zwyciężył utytułowany zawodnik Paweł Baranek (MONTERIA FACTORY TEAM), drugi z zaledwie 5-sekundową stratą dojechał Adrian Jusiński (TRW Cloudware Team). Trzecie miejsce wywalczył Tomasz Majewski (Retro Rowery Duda Team). Dystans FIT zwyciężył Michał Józkowicz (Diversey Team). Drugi stopień podium wywalczył Tomasz Pietrzycki (PIE3CKI TEAM). Trójka na pudle przypadła Grzegorzowi Marcinkiewiczowi (Świat Rowerów Racing Team).
Zimowym cykl Northtec MTB Zimą, który składa się z aż czterech etapów. Kolejna, po Chotomowie, odsłona zimowych zawodów Cezarego Zamana już 14 lutego w podwarszawskim Karczewie.

(red.)

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *