Facebook
KOLARSTWO. Spotkanie z kolarzami

2015-11-24 10:14:01

W ostatni czwartek, trójka młodych kolarzy BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki (Alan Banaszek, Staś Aniołkowski i Adrian Banaszek) odwiedziła legionowskie Gimnazjum nr 2. Był też z nimi ich klubowy trener Henryk Brożyna i w roli demonstratora jazdy na kolarskich rolkach ich młodszy kolega po sportowym fachu – Igor Żołek.

Najazd” młodziutkich cyklistów na szkołę odbywał się w ramach tradycyjnego już cyklu spotkań ze sportowcami, pod hasłem „Na olimpijskim szlaku. Spotkania z mistrzem. To nas kręci.”. Ich inicjatorem jest nauczyciel wychowania fizycznego szkoły, także animator legionowskiego sportu, Andrzej Domaszewicz.

Była to kolejna żywa lekcja promocji sportu wśród młodzieży, rozbudzania sportowych zainteresowań. Młodzi goście, mieszkańcy naszego powiatu, mają już na swym koncie pierwsze sportowe „skalpy”. Medale MP w różnych kategoriach wiekowych, reprezentują biało-czerwone barwy w wyścigach międzynarodowych typu ME i MŚ. Przypomnijmy dla przykładu: Alan Banaszek to tegoroczny Mistrz Europy junior ów z estońskiego Tartu. On i o cztery lata starszy Adrian Banaszek reprezentowali Polskę na MŚ w Richmond, a S. Aniołkowskiego z tego championatu wyeliminowała tylko kontuzja obojczyka.

Młodzież pytała, a tylko nieco starsi goście odpowiadali szczerze na każde pytania. O tym kiedy i w jaki sposób rozpoczęła się ich kolarska pasja, ile i jak trenują, dlaczego kask jest ważny podczas jazdy, jak jest kolarska dieta, o swoich pierwszych kolarskich upadkach , kraksach, kontuzjach, o zwiedzaniu świata przy okazji uprawiania sportu, o marzeniach, najbliższych planch. Był też kolarski quiz z nagrodami, selfie z mistrzami, goście rozdawali autografy, młodzież próbowała swych sił na wspomnianych kolarskich rolkach. Wbrew pozorom to nie takie proste, aby przez 10-15 sekund się na ich utrzymać, Wielu ochotników się o tym przekonało, ale byli też i tacy, którzy nawiązali bliższy kontakt z trenerem H. Brożyną i być może rozpoczną kolarskie treningi.

Dodajmy jeszcze tylko, że podobne spotkanie nieco wcześniej odbyło się w SP nr 7, a goście legionowskiej młodzieży już od nowego roku zmieniają klubowe barwy, trafili do najlepszych grup zawodowych w naszym kraju. Alan Banaszek będzie kolarzem grupy CCC Sprandi Polkowice, którą prowadzi Piotr Wadecki. Natomiast Stanisław Aniołkowski, Adrian Banaszek (także jego młodszy brat Norbert) zostali kolarzami grupy zawodowej ActiveJet prowadzonej przez Piotra Kosmalę. Naszym „ziomalom” życzymy tradycyjnie, po kolarsku – połamcie koła!

JERZY BUZE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *