KOLARSTWO TOROWE. Dwa srebra Konrada na MME Europy 2020

2020-10-12 11:37:36

W dniach 8-13 października br., we włoskiej Florenzuoli odbyły się Młodzieżowe( juniorów i U-23) Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Miło nam poinformować, że na tym championacie dwa srebrne medale dla reprezentacji Polski zdobył 18-letni Konrad Burawski, nasz człowiek pochodzący ze Skrzeszewa, a od pewnego czasu reprezentujący barwy GK Piast Szczecin

Konrad sportowego bakcyla łyknął podczas nauki w legionowskim Gim. nr 2 i nie ukrywa, że spiritus movens tej fascynacji był nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Witold Domaszewicz. Obdarzony sportowym talentem chłopak szybko wspinał się po pierwszych stopniach wtajemniczenia torowej rywalizacji , szybko też trafił do reprezentacji kraju Specjalizuje się w sprincie kolarskim na torze. Rywalizuje zarówno w wyścigach drużynowych jak wyścigach indywidualnych. I właśnie w tych dwóch konkurencjach nasz ziomek „Kondzio” wywalczył dla biało- czerwonych dwa medale we Włoszech.

Pierwsze było srebro w sprincie drużynowym. Nasi juniorzy jadący w składzie: Konrad Burawski. Maciej Fąk i Tomasz Grzesiak ulegli na mistrzostwach tylko młodym torowcom z Niemiec. W sobotę K. Burawski dotarł do finału w sprincie indywidualnym. I tu w rywalizacji do dwóch zwycięstw , przegrał (1-2) z niemieckim torowcem Willym Weinrichem . Miejsce na mistrzowskim podium uzupełnił inny kolarz zza Odry – Domenic Kruse. Mamy nadzieję, że z biegiem lat zdobywania kolarskiego doświadczenia Konrad Burawski stanie na najwyższym stopniu podium międzynarodowych imprez kolarskich. Tego mu życzymy. (jb)

Fot. www.natorze. pl

Konarad Burawski na drugim szczeblu podium MME w kolarstwie torowym

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *