KOLARSTWO. Ultramaratończyk Paweł – Drugi w Pucharze Polski!

2019-08-07 12:33:34

Paweł Bieniewski, 49-letni mieszkaniec Chotomowa ma ciekawą pasję. Są nią ultra maratony kolarskie, czyli „połykanie” non-stop na rowerze ekstremalnych dystansów


Sylwetkę Pana Pawła przedstawialiśmy na naszych łamach przed niespełna rokiem („MTiO” nr 37/2018), kiedy ten z wykształcenia żywieniowiec pracujący jako informatyk i administrator stron internetowych, przejechał non-stop na rowerze od Bałtyku po Bieszczady, pokonując dystans, bagatelka – 1030 km w czasie 36 godzin, 10 minut i dwóch sekund. Dziś o kolejnym sportowym sukcesie kolarskiego amatora z Chotomowa. Zdobył właśnie drugie miejsce w Pucharze Polski w ultramaratonach kolarskich roku 2019. Pisze o tym na swej stronie fb m in. tak:
„Puchar Polski w ultramaratonach kolarskich to inicjatywa organizatorów pięciu polskich imprez długodystansowych: Bałtyk-Bieszczady Tour – 1008 km non-stop, Tour de PoMorze – 700 km non-stop, Pierścienia Tysiąca Jezior – 610 km non-stop, Pięknego Wschodu – 501 km non-stop oraz Pięknego Zachodu – 501 km non-stop. Ponieważ Bałtyk-Bieszczady Tour oraz Tour de PoMorze odbywają się w cyklach dwuletnich, Puchar Polski w danym roku liczy cztery imprezy.
Zwycięzcą zostaje zawodnik, który we wszystkich 4 startach zdobywa największą liczbę punktów. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski nie ma podziału na kategorię open i solo (mimo, że taki podział istnieje w poszczególnych ultramaratonach wchodzących w skład cyklu Pucharu Polski). Od przyszłego roku taki podział ma być wprowadzony również w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, co będzie zdecydowanie bardziej sprawiedliwe. Nie da się porównać tych dwóch kategorii. To dwie różne dyscypliny. Pokonanie ultramaratonu solo jest o wiele trudniejsze, niż jazda w grupie!
Dlatego uprawnionym może być stwierdzenie, że zająłem II miejsce w Pucharze Polski w Ultramaratonach Kolarskich w kategorii open. Oddaje honor i chylę czoła przed kolegami Ultrasami, którzy w poszczególnych maratonach, jadąc solo tylko nieznacznie ustępowali nam jadącym w grupach! (Bywało, że nas pokonywali . Brawo soliści!!!
Jestem mega szczęśliwy z osiągniętego rezultatu. Marzeniem było zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Dziękuję wszystkim Ultrasom za wspaniałe wspólne zmagania z dystansem i swoimi słabościami.”
Prawo Panie Pawle, nasze gratulacje! (jb)
Fot fb Paweł Bieniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *