Facebook


KOLARSTWO. Zwycięzca z repasaży – Sprinter z „Sobieskiego”

2018-04-17 10:25:58

Konrad Burawski z trenerem Henrykiem Brożyną podczas jednego ze startów na pruszkowskim torze Fot. archiwum własne

Konrad Burawski uczeń Gimnazjum nr 2 w Legionowie, mieszkaniec Skrzeszewa zwyciężył w zawodach juniorów młodszych o Puchar Polski, które odbyły się w 15 bm. na torze kolarskim w Pruszkowie. To impreza traktowana jako eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież, a więc rywalizacji rangi mistrzostw kraju

Podopieczny trenera Henryka Brożyny, z nowodworskiego NOSIRu wygrał torowy sprint (3 x 250 m), a jego droga do triumfu nie była wcale usiana różami.- Zawody zaczęły się eliminacjami – mówi Konrad Burawski – Żeby rywalizować dalej trzeba było znaleźć się w najlepszej szesnastce z 38 startujących. Awansowałem z trzecim czasem. Później były już sprinty (1 na 1) w których dużo się działo. W pierwszym biegu podczas ostatniego kółka jadąc na pełnym gazie zeszła mi szytka z koła i „przeleciałem” na samym dysku 90 m. Bieg przegrałem bez możliwości powtórzenia go i byłem zmuszony wziąć udział w repasażach do 1/8 finału. Repasaż wygrałem. W 1/8 finału wygrałem ale dostałem dyskwalifikację za błąd techniczny, najazd na linie sprinterską. Znowu brałem udział w repasażach do 1/4 finału. Wygrałem trójkowy wyścig . Zaraz potem awansowałem do półfinału, który wygrałem 2:0. W finale bieg pierwszy wygrałem, drugi przegrałem i trzeci udało mi się wygrać. Byłem szczęśliwy, ale wymordowany po całym dniu sprintów. Słyszałem jak przez mgłę, kiedy podczas dekoracji spiker powtarzał: „To ten, który z repasaży dostał się do finału”, co oznacza, że przeszedłem najdłuższą możliwą drogę ze wszystkich startujących sprinterów. Cieszę się, bo były to moje pierwsze zawody tej rangi na torze. I od razu zwycięskie – dodaje Konrad.
Kolarscy fachowcy są zgodni. Konrad Burawski, uczeń „Królewskiej Dwójki” to sprinterski talent czystej wody. Czy poprze go pracą w swej dalszej kolarskiej przygodzie?

(jb)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *