ZEGRZE – PRZASNYSZ. Opinie mieszkańców o planowanej budowie linii kolejowej

2021-08-12 8:05:37

W Internecie huczy od komentarzy mieszkańców dot. budowy linii kolejowej Zegrze – Przasnysz. Nie wszystkie komentarze, jak mogłoby się wydawać,
są negatywne…

„Uważam, że najlepiej by było jakby kolej prowadziła jedynie do Zegrza. Wszyscy mają tam blisko i tak jest tam hałas. Ja nie chcę hałasu tutaj. Nie wiem po co burmistrz na siłę próbuje uszczęśliwić ludzi.”

„Nie jestem pewna co przeszkadza mieszkańcom. Chcieli kolei i stale próbują ubiegać się o jak najłatwiejszy transport do Warszawy i okolic. Mówiono, że do Przasnysza mają jeździć pociągi towarowe – nie wiem ile by było takich pociągów. Jeden na tydzień? Jestem zdania, że to młodzi powinni decydować i podejmować kolejne kroki związane z koleją. Wcale mi nie przeszkadza, że tory mają być w Jadwisinie. Cieszę się, że rozwija się nasza gmina.”

„Nie rozumiem co to za problem ściąć kilka drzew i poprowadzić kolej trochę dalej od wszystkich domów. Wariant przez Stasi Las zagraża wyburzeniu dużej ilości budynków. Mieszkańcy nie chcą tracić swoich domów na rzecz hałasującej kolei.”

„To co chcecie zrobić jest oburzające. Źle świadczy o Waszym stosunku do mieszkańców. Specjalnie wprowadziliśmy się do spokojnych wsi wiedząc, że będziemy mieć utrudniony dostęp do Warszawy. I niech już tak zostanie. Mamy samochody – nie chcemy żadnej kolei w naszych wsiach.”

„Mam dzieci, które chodzą do 6 klasy podstawówki. Do liceum pewnie pójdą do Warszawy. Będę czuła się bezpiecznie, gdy będą jechać pociągiem bez przesiadek do samej Warszawy. Jest to wygoda i przede wszystkim komfort psychiczny i mniejsze nerwy. Będę szczęśliwa, jeśli wybudują kolej u nas na wsi.”

„Zdecydowanie jestem za tym, aby powstała kolej. Łączy się to z hałasem, wyburzeniem budynków mieszkalnych, lecz jednocześnie rozwija się miejsce, w którym mieszkamy. Większa wygoda i łatwiejsze podróżowanie. Martwi mnie jedynie to, że zaburzy to piękny krajobraz i urok naszych wsi. Coś za coś. Nadal będziemy mogli wybrać się nad Zalew i tam wyciszyć i nacieszyć naturą. Świat idzie do przodu – nie jesteśmy w stanie uniknąć rozwoju gminy i transportu.”

„Wybudowanie kolei na wsi to głupota. Mieszkańcy potrzebują spokoju i ciszy. Tu mieszkają starsi ludzie, którzy nie życzą sobie hałasów przykładowo o 2 w nocy. Wariant przez Jadwisin byłby praktycznie pod moim balkonem – wariactwo. Chcę ciszy i nie chcę żeby zmieniał się mój widok przez okno. Tak jak jest teraz mi się podoba, dziękuję za jakieś tory.”

MS

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *