Kompleksowe leczenie stomatologiczne

2019-02-25 10:31:20
Obecnie na rynku znaleźć można oferty coraz to większej ilości klinik dentystycznych. Aby wyróżnić się na ich tle ważna jest kompleksowość leczenia. Często zdarza się tak, że problem z zębem wymaga ingerencji lekarzy z kilku zakresów stomatologii. Dlatego właśnie zaletą jest posiadanie wszystkich specjalistów w jednym miejscu. Poniżej prezentujemy kilka z usług, jakie kliniki powinny oferować.

Aparat ortodontyczny

Leczenie ortodontyczne zazwyczaj dotyczy najmłodszych z nas. Dzieci w trakcie pierwszej wizyty przechodzą najczęściej przez konsultacje oraz zdjęcia RTG. Zaraz po nich pobierane są wyciski niezbędne do badań diagnostycznych. Ortodonta na tej podstawie określa plan leczenia (źródło: http://dental-concept.pl/oferta/ortodoncja/). Aparat ortodontyczny założony by może podczas następnej wizyty. Pacjent otrzymuje również szczegółowe zalecenia co do czyszczenia samego aparatu. Co jakiś czas (ustalony przez stomatologa) dziecko musi udać się na wizytach kontrolnych.

Endodoncja

Wiele osób aby rozwiązać problem bolącego zęba musi poddać się leczeniu kanałowemu. Dużo osób kojarzy zabieg, jednak nie wie na czym on polega. Endodoncja polega na oczyszczeniu wnętrza zęba (jego kanałów) z bakterii oraz martwej miazgi. To one powodują występowanie bólu, a także stanu zapalnego. Takie leczenie bo bezbolesny proces, a sam czas trwania zabiegu to jedna wizyta. (źródło:http://dental-concept.pl/oferta/endodoncja/ )Zdarza się również tak, że ząb, który nie boli, może potrzebować również leczenia endodontycznego. Czasami okazuje się, że problem z zębem wyjdzie w trakcie wykonania RTG całej szczęki. Kliniki korzystają najczęściej z mikroskopu, który zapewnia powiększenie i lepsze naświetlenie. Dzięki temu możliwe jest postawienie bardziej precyzyjnej diagnozy.

Protetyka

Od kilku lat to coraz bardziej rozwijająca się dziedzina stomatologii. Jej celem jest nie tylko przywrócenie względów estetycznych, co wpływa na pewność siebie, ale także funkcji żucia.

Wyróżnić możemy protezy stałe oraz ruchome. Pierwsze z nich, jak sama nazwa wskazuje są przytwierdzone na stałe, dzięki czemu są niezwykle komfortowe dla każdego pacjenta. W ich skład wchodzą korony oraz mosty. Protetyk za pomocą korony pozwala odzyskać część zęba, która jest widziana przez inne osoby. Takie rozwiązanie pomocne jest w przypadku, w którym inne uzupełnienia nie mogą zostać wykonane. Mosty zastąpić mogą nawet brak kilku zębów (źródło: http://dental-concept.pl/oferta/protetyka/).

Protezy ruchome są z kolei mniej wygodnym rozwiązaniem. Ich użytkowanie jest po prostu uciążliwe. Lepiej skupić się wtedy na implantach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *