Kompletowanie sprzętu do ekstremalnego zjazdu

2019-06-13 1:20:11
Z roku na rok freeride’ing staje się coraz bardziej popularny, a więc wzrasta też ilość sklepów i miejsc, gdzie można zakupić odpowiedni do tego sprzęt. Mimo niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą ten sport jest również wiele pozytywnych aspektów. Coraz więcej ludzi kuszonych jest obietnicą swobodnej, nieskrępowanej niczym jazdy, bliskością natury i adrenaliną, która skacze na samą myśl o jeździe poza trasami wyznaczonymi przez innych.

 

Sprzęt nowy czy używany?

Skompletowanie całego sprzętu do tego sportu jest dosyć kosztowne i nie zawsze w zasięgu naszych możliwości. Jeżeli budżet jest ograniczony, a zależy nam na kupnie dobrego sprzętu w myśl zasady, że “nie stać nas na kupowanie taniego sprzętu”, to warto zainwestować w sprzęt używany. Nie zawsze nowy sprzęt równa się lepszy. Jeśli nie jesteś pewien, jaki dokładnie sprzęt powinien być do Ciebie dopasowany to warto, abyś zgłosił się do specjalisty dostępnego we wszystkich narciarskich sklepach. Po rozmowie z taką osobą na pewno łatwiej będzie zdecydować się na zakup konkretnych modeli nart, wiązań, czy też butów. Buty narciarskie freeride to również zakup dosyć kosztowny, więc warto się dobrze zastanowić nad wybranym modelem.

Wypożyczalnie

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na konkretny sprzęt i do tego nie jesteśmy pewni, czy sport ten jest czymś, co się nam spodoba to warto skorzystać z ofert wypożyczalni. Koszt rzędu 50 – 100 zł za dobę pozwoli nam oszacować, czy naprawdę chcemy zakupić dla siebie indywidualnie dopasowany komplet do freeride’u.

Kiedy i gdzie kupować?

Kupowanie sprzętu może odbyć się w sklepach narciarskich, serwisach narciarskich, sklepach internetowych czy też serwisach ogólnych, typu allegro. Najlepiej zakupić sprzęt wiosną – wtedy wyprzedaże są największe, a jeśli zdecydowaliśmy się na używany sprzęt to warto poszukać ofert od osób, które pozbywają się swoich zestawów po zimie. Najgorszym czasem za zakup sprzętu jest zima. Sprzęt jest sprzedawany w regularnej cenie i do tego jest nieźle poprzebierany.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *