KOMUNIKACJA. Zmiana pierwszeństwa przy cmentarzu

2015-06-19 2:23:21

W przyszłym tygodniu zmieni się pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu Alei Legionów i ul. Wyszyńskiego przy legionowskim cmentarzu. Drogą z pierwszeństwem będzie Aleja Legionów.

Likwidacja przez PKP PLK S.A. przejazdu kolejowego w ciągu ulic Parkowa – Wyszyńskiego spowodowała, że na okolicznych ulicach zmieniło się natężenie ruchu. Ulica Wyszyńskiego przestała być przelotową arterią, natomiast więcej pojazdów przemieszcza się Aleją Legionów w kierunku tunelu pod torami w Alei Róż i z powrotem. Jak tłumaczy Starostwo konieczne było dostosowanie do istniejącej sytuacji organizacji ruchu na skrzyżowaniu przy głównej bramie cmentarza w Legionowie.
Od 23 czerwca, po tym jak wykonane zostanie nowe oznakowanie poziome jezdni oraz
ustawione zostaną nowe znaki drogowe, pierwszeństwo przejazdu będą mieli kierowcy
jadący Aleją Legionów. Ulica Wyszyńskiego stanie się drogą podporządkowaną. Pomimo wyraźnego oznakowania, jakie stanie na tej drodze, wskazującego że na skrzyżowaniu następuje zmiana pierwszeństwa, kierowcy – szczególnie w pierwszych dniach i tygodniach – powinni zachować szczególna ostrożność

W przypadku opadów deszczu, podczas których niemożliwe jest malowanie oznakowania poziomego, termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu może ulec przesunięciu.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *