„Konopnicka” doceniona

2016-05-12 6:02:26

Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie otrzymał dwa prestiżowe certyfikaty – „Wiarygodna Szkoła” oraz „Zadowolony Konsument”. Gratulujemy!

Ogólnopolski program „Wiarygodna Szkoła”, w którym uczestniczy PZSO, ma na celu wyróżnienie najlepszych placówek edukacyjnych w Polsce spełniających ściśle określone kryteria. Program dedykowany jest szkołom, które przede wszystkim osiągają wysoki wskaźnik Edukacyjnej Wartości Dodanej. Jest to wskaźnik opierający się na porównaniu wyników maturalnych z egzaminami gimnazjalnymi. W ten sposób wykazane zostają efektywność i postęp edukacyjny każdego ucznia w danej szkole. Ponadto pod uwagę brane są także kryteria bazy oraz bezpieczeństwa. Szkoła, starając się o przyznanie certyfikatu, musi spełniać wysokie standardy i pomyślne przejść proces szczegółowiej weryfikacji.

Celem projektu jest ułatwienie kandydatom na uczniów wyboru placówki, która w pełni odpowie na ich potrzeby, wyróżnia się na rynku edukacyjnym. Certyfikat „Wiarygodna Szkoła” przyznany „Konopnickiej” potwierdza, że jest to liceum, które warto brać pod uwagę przy wyborze szkoły.

– Otrzymaliśmy certyfikat „Wiarygodna Szkoła” potwierdzający spełnienie wszystkich kryteriów i właściwych standardów funkcjonowania szkoły. Badano losy absolwentów, wyniki EWD uzyskane przez szkołę od 2010r., poziom bezpieczeństwa uczniów, realizację programu wychowawczego i programu profilaktyki oraz bazę szkoły. Szkoła zdobyła dodatkowe punkty za udział w wielu ciekawych projektach przedmiotowych i interdyscyplinarnych. Uważam, że przyznanie każdego certyfikatu zobowiązuje do coraz lepszej pracy, podnoszenia poprzeczki we wszystkich obszarach pracy oraz zobowiązuje do bycia dobrym i wiarygodnym w tym, co się robi. Obowiązkiem każdej szkoły jest pracować dla dobra ucznia, a certyfikat jest namacalnym dowodem potwierdzającym, że szkoła podejmuje starania, by sprostać oczekiwaniom uczniów i rodziców. Jest też informacją dla kandydata, jaką szkołę powinien wybrać jako miejsce dalszego kształcenia. – powiedziała dyrektor PZSO Brygida Wagner-Konstantynowicz.

W uznaniu za najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych szkoła otrzymała również certyfikat „Zadowolony Konsument” przyznany w oparciu o pozytywne opinie absolwentów, uczniów i rodziców. Zadowolony Konsument to portal internetowy i aplikacja mobilna zawierające bazę instytucji, przedsiębiorstw i dostawców usług, których działalność zostaje oceniana przez klientów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Powiat Legionowski

Komentarze

2 komentarze

  1. wzorowy odpowiedz

    ja też gratuluje bo na włsne oczy widziałem jak z matoła zrobiono wzorowego ucznia 😉 i to w niespełna dwa miesiace przed maturą cha cha cha

  2. Henryk odpowiedz

    no gratuluję. A która jest rankingu Konopnicka? Acha. Nie mam więcej pytań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *