KOSZYKÓWKA. Legion za słaby na Legię II

2015-11-21 10:27:10

Swojej drugiej porażki w 6. meczu na III-ligowym szczeblu rozgrywek doznali koszykarze Legionu Legionowo. Tym razem podopieczni Tomasza Matysiaka ulegli niepokonanej jak dotąd drugiej drużynie Legii Warszawa 71:65. Choć po pierwszej kwarcie wyglądało to obiecująco…

Do konfrontacji Legionu Legionowo z drugą drużyną Legii Warszawa doszło w niedzielę 15 listopada w hali na warszawskim Bemowie. Dla gospodarzy było to dopiero 3. spotkanie w tym sezonie (poprzednie dwa, Legia wygrała), dla legionowian było to już 6. spotkanie, z czego cztery były zwycięskie, dzięki czemu Legion mecz zaczynał w roli lidera grupy C III ligi koszykarskiej.

Im dalej w las…

Początek spotkania zapowiadał się dla Legionu obiecująco. Po pierwszej kwarcie legionowianie prowadzili z gospodarzami 1 punktem (17:18) i nic nie wskazywało na to, że mecz może nie ułożyć się po naszej myśli. A jednak. Jak relacjonował trener Matysiak, rekordowa w tym sezonie ilość niewykorzystanych sytuacji sam na sam z koszem i sporo strat w polu po własnych błędach zadecydowały o naszej porażce. O ostatecznym wyniku przesądziły druga (18:16), a zwłaszcza trzecia (20:16) kwarta, gdzie łącznie straciliśmy do rywala aż 6 „oczek”. Na przerwę przed czwartą kwartą koszykarze Legionu schodzili z wynikiem 55:50 i świadomością, że aby ten mecz zakończył się dla nich zwycięstwem, to muszą z siebie dać znacznie więcej, niż do tej pory. – Walczyliśmy do końca. W ostatnich minutach zerwaliśmy się do odrabiania strat. Przy prowadzeniu Legii 3 punktami zanotowaliśmy dwie straty na życzenie – relacjonuje Tomasz Matysiak. Niestety, ostatnią kwartę gospodarze również wygrali (16:15) i ostatecznie Legion doznał swojej drugiej wyjazdowej porażki 65:71. Najlepiej rzucającym w meczu z legionistami okazał się Mateusz Witek, który zdobył 15 pkt. dla Legionu. Tuż za nim uplasował się Marcin Teklak z 13 pkt. na koncie.

Legion nadal liderem

W tabeli Legion nadal na czele ze względu na ilość rozegranych spotkań (4 zwycięstwa i 2 porażki). Za Legionem na drugiej pozycji MKS Ochota Warszawa (3-1), a trzecie miejsce okupuje AZS PW – Wawer (2-2). Legia ma na swoim koncie 3 rozegrane spotkania i wszystkie wygrane. Zajmuje na razie piątą lokatę. Kolejne ligowe spotkanie nasi koszykarze rozegrają dopiero 28 listopada z Hutnikiem Warszawa na wyjeździe.

Legia II – Legion 71:65 (17:18, 18:16, 20:16, 16:15)

Legia II: Solanikow 18, Gałązka 11, Ścibiorek 8, Chruściel 8, Kozieł 8, Otto 7, Szpyrka 6, Brandt 4, Stasiak 1, Mikita, Jankowski, Mielczarek.

Legion: Witek 15, Teklak 13, Bandurski 9, Ilczuk 8, Staszewski 8, Łopaciński 3, Stabach 3, Dąbrowski 2, Pacholec 2, Rybicki 2, Stabeusz, Słupecki.