KOSZYKÓWKA. Helsinki via Legionowo – sprawdzian przed EuroBasketem

2017-08-29 11:26:40

Z piłką kapitan biało-czerwonych Adam Waczyński. Akcji kolegi przygląda się Przemysław Karnowski Fot. fotoMiD

Przez trzy dni w Arenie Legionowo odbywał się turniej towarzyski z udziałem czterech zespołów. Dla biało-czerwonych, podopiecznych trenera Mike’a Taylora, był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w czwartek Mistrzostwami Europy

Nasi sprawdzian w Legionowie rozpoczęli od porażki z Izraelem 74:78 (20:18, 22:19 18:22, 14:18), Potem wygrali z Wielką Brytanią 86:76 a w niedzielę, w dniu kiedy wszyscy nasi reprezentanci byli myślami przy zmarłym, byłym reprezentancie kraju Adamie Wójciku, pokonali Węgry 74:64 (19:18, 14:15, 28:11, 15:20). O kolejności w legionowskim turnieju decydowały tzw. małe punkty, bo trzy drużyny (brytyjska, polska i izraelska) odniosły po dwa zwycięstwa. Ostatecznie team M. Taylora zajął drugą lokatę: za W. Brytanią, a przed Izraelem.

Mike Taylor rozpisuje szczegółowo kolejną akcję naszej drużyny Fot. fotoMiD

M. Taylor, amerykański coach biało-czerwonych był zadowolony z postawy swoich podopiecznych zademonstrowanych w Legionowie,, jak i całych przygotowań do ME. Cala polska dwunastka jest zdrowa, gotowa do walki na mistrzostwach.
Dodajmy, że w Helsinkach nasi trafili do wymagającej grupy ze Słowenią, Islandią, Finlandią, Francją i Grecją. Aby awansować do dalszej fazy mistrzostwa trzeba będzie pokonać co najmniej dwie z tych drużyn, a najlepiej trzy. I tego polskiej drużynie życzymy w Helsinkach życzymy.

W akcji podkoszowej polski rozgrywający A.J. Slaughter Fot. fotoMiD

(jb)

Fot: fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *