KRAJ. Emerytura+ w maju 2019 r.

2019-03-24 1:39:49

W maju 2019 r. ok. 9,72 miliona osób pobierających emerytury i renty otrzyma tzw. Emeryturę+. Jest to jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości minimalnej emerytury, która obecnie wynosi 1,1 tys. złotych brutto

Wraz z coroczną waloryzacją rent i emerytur nowe świadczenie jest realnym wsparciem finansowym dla wszystkich emerytur i rencistów, szczególnie tych, którzy otrzymują najniższe świadczenia. Po potrąceniu podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne, jak ma to miejsce w przypadku najniższej emerytury, kwota netto dodatkowego świadczenia wyniesie finalnie 888,25 zł. Jednorazowe świadczenia pieniężne zostaną wypłacone z urzędu, w formie, w jakiej pobierana jest obecnie emerytura.

red.

Komentarze

2 komentarze

  1. Normalny odpowiedz

    Słuszne wsparcie dla naszych emerytów i rencistów

    1. Daro odpowiedz

      JEDNORAZOWE wsparcie dla emerytów a potem co ????, dlaczego nie słychać o żadnym DŁUGOFALOWYM pomyśle poprawy losu emerytów, dlaczego nikt nie zajmuje się FUNDAMENTALNĄ sprawą dla emerytów jaką jest PODWÓJNE opodatkowanie emerytur które otrzymują. Przecież emeryci płacą już podatek od podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *