Facebook
KRÓTKO I NA TEMAT. Konsultacje na temat snu pijanego zająca…

2019-09-11 3:10:10

Nasze władze, wreszcie ujawniły co będzie przedmiotem konsultacji, które 12 września br. mają odbyć się w legionowskim ratuszu. Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rzeczniczkę Urzędu Miasta, co prawda wynikało, że omawiane będą wszystkie kwestie związane z przeprawami przez tory kolejowe w Legionowie, ale my wiedzieliśmy swoje. Nauczeni doświadczeniem współpracy z ratuszem, mogliśmy podejrzewać, że władze za plecami mieszkańców, same już zdecydowały o lokalizacji nowej przeprawy. A zapowiedziane konsultacje z mieszkańcami mają tylko pełnić rolę figowego listka

Tak jak przypuszczaliśmy, okazało się, że tematem konsultacji mają być nie te najważniejsze sprawy, jak lokalizacja przeprawy, ale szczegóły tej inwestycji. Co prawda nie będą to tylko konsultacje na temat koloru barierek ochronnych albo płytek chodnikowych, ale na pewno nie zadowolą mieszkańców.

Prezydent pomimo petycji i protestów przeciwko tej lokalizacji, zdecydował, że przeprawa – tunel dla samochodów powstanie na przedłużeniu ul. gen. Roi. Mieszkańcy mają zaś zdecydować tylko, czy w tunelu tym ma się zmieścić także chodnik ze ścieżką rowerową, czy też ma go tam nie być. Drugi wariant, bez chodnika w tunelu, przewiduje, że na kładkę dla pieszych zaplanowaną w miejscu obecnego przejazdu przy ul. Polnej, prowadzić będą długie na kilkadziesiąt metrów pochylnie, które umożliwią wjazd rowerzystom.

Najdziwniejsze jest jednak to, że Legionowskie władze wybrały taką lokalizację tunelu, która budzi prawdopodobnie najwięcej kontrowersji. Patrząc na projekt tej przeprawy oraz prowadzących do niej dróg, trudno nie odnieść wrażenia, iż przyjęto rozwiązanie skomplikowane i bardzo wydumane. Nic dziwnego, że od razu okrzyknięto niezrozumiałym esem floresem, snem pijanego albo w jeszcze bardziej dosadny sposób.

Droga do tunelu ma bowiem prowadzić wzdłuż torów niemal do granic miasta, a po jego przejechaniu ma wracać również wzdłuż torów w kierunku Legionowa. Tak jakby dużo prościej i dużo taniej nie można było poprowadzić jej na wprost, tak jak dzisiaj przejeżdża się przez tory. Na domiar złego, aby przejechać przez tunel, będzie trzeba pokonać 4 zakręty pod kątem niemal 90 stopni. Dwa z nich, będą się znajdowały przy samym wjeździe i wyjeździe z tunelu, a pozostałe dwa przy wjeździe na rondo przy ul. Roi oraz przy skrzyżowaniu z ul. Kwiatową. Już widzę, w jaki sposób będą pokonywać te zakręty ciągnące sznury samochodów. A także, jak pokonywać będą te zakręty rowerzyści, przejeżdżając slalomem pomiędzy pieszymi.

Pomimo tych wszystkich zastrzeżeń, zaplanowana przez nasze władze przeprawa ma duże szanse na realizację. Po konsultacjach 12 września, uwagi i wnioski będzie można ANONIMOWO przesyłać elektronicznie na adres Urzędu. Zapewne znów okaże się, że najwięcej głosów padło na preferowane przez ratusz rozwiązanie. W końcu, od tego jak się głosuje, ważniejsze jest, kto liczy głosy…

Paweł Szyling

Komentarze

2 komentarze

  1. Victor odpowiedz

    Niech Romcio wsadzi sobie w d..takie konsultacje. Błazenada połączona z cwaniactwem

  2. Krzysiek odpowiedz

    Jeżeli Ratusz liczy na spokojne konsultacje, działając w taki sposób, to niech gotuje się na mocnego kopa w d… od mieszkańców ktorzy przyjdą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *