KRÓTKO I NA TEMAT. „Maradona Karpat” czyli 15:0 dla Smogorza

2017-01-08 10:15:23

Kolejny tydzień z rzędu, na łamach finansowanej przez miasto gazety, prezydent chełpi się tym, że prokuratura umorzyła śledztwo w jego sprawie. A że zarzutów było więcej, odtrąbili tam już, iż w pojedynku Smogorzewski : prokuratura, ten pierwszy prowadzi 3:0.

Najwyraźniej prezydent i jego otoczenie traktują działalność w samorządzie i zarządzanie miastem na sportowo. Może uważają, że to taki bieg z przeszkodami, w którym chodzi o to żeby zgromadzić jak najwięcej punktów, a przy okazji nie dać się złapać.

I do tej pory faktycznie udaje im się okpić nie tylko odpowiednie organy państwa, ale też zwykłych mieszkańców i to od 14 lat… Dlatego osobiście przyznał bym Smogorzowi 14 bramek, jedną za każdy rok urzędowania, plus dodatkową 15 bramkę ekstra za sprawę zegarka. Trzeba być przecież nie byle graczem, ale wręcz „Maradoną Karpat”, żeby okpić wszystkich dzięki pomocy 4-letniego dziecka, które podobno całkowicie zniszczyło zegarek w tytanowej kopercie. Nie winne niczemu dziecko usunęło w ten sposób główny dowód rzeczowy w sprawie fałszywego oświadczenia majątkowego złożonego przez prezydenta.

Koniec roku to tradycyjny czas podsumowań, w którym sportowcy zwykle opowiadają o swoich osiągnięciach. Nasz sportowiec z pewnością przypisze sobie jako sukces otwarcie multimedialnego dworca kolejowego bez kasy biletowej, a także wyłonienie jego zarządcy w postaci dwóch miejskich spółek, nad którymi trzyma kontrolę. Pochwali się też, że powietrze mamy lepsze niż w Pekinie. Za sukces uzna też decyzję o dobudowaniu wind do kładki nad torami, chociaż pierwotnie jaj atutem miało być właśnie zastąpienie wind pochylniami.

Felietonista Paweł Szyling

Felietonista Paweł Szyling

Przemilczy za to potknięcia takie jak: zablokowanie przez sąd zmiany planu dla osiedla Sobieskiego, która miała skutkować zagęszczeniem zabudowy, czy też ujawnienie rejestru umów zawieranych przez ratusz, którego wcześniej nie chciał ujawnić.

Podsumowując, jak widać do tej pory Smogorz górą i to jego wypływa na wierzch. Nie należy jednak chwalić dnia przed zachodem słońca. Zdarzają się jak wiadomo czerwone karki oraz dyskwalifikacje np. za stosowanie niedozwolonego dopingu. Jak mawiał nie odżałowany trener Kazimierz Górski – dopóki piłka w grze wszystko jeszcze jest możliwe. A przy piłce… dalej prokuratura.

PAWEŁ SZYLING

toiowo@toiowo.eu

Rys. znaleziony w sieci

Komentarze

12 komentarzy

 1. szklana kula odpowiedz

  a kiedy nastepna jakas gala sportu ? czy w meksyku był sam czy jak Petru 😉 słuzbowo-prywatnie?

 2. Kris odpowiedz

  Niestety ta jego ekipa jest bardzo liczna: Przydrożny łazęga, przykościelny łazęga, łazęga srUsik, głośno-Chocki działacz psl-owski, radnn Pochulajski, klej-atrament radny, Ta Maryna i reszta tej wypisz wymazał menażerii… …. … 😉

 3. Mieszkaniec odpowiedz

  Głupi nie jest i kwity ma na pewno ok. I następne wybory tez wygra. Wystarczy że zagłosują podwładni wraz z rodzinami.

 4. barbara odpowiedz

  Przeczytałam “miejscową” te wszystkie 3 artykuły są chyba o umorzeniu jednego postępowania. Czyli działają wg zasady kłamstwo powtórzone 100 razy (na razie 3) stanie się prawdą…….

 5. Ewa odpowiedz

  Między awanturnikiem, a głupcem jest jednak pewna różnica.

 6. Bogdan odpowiedz

  Filantrop i inni wazeliniarze blokują wszystkie strony swoimi durnymi wpisami tylko po to żeby nie było dyskusji o występkach Romana i całej tej jego bandy. A przyjdzie czas, kiedy zostaną do końca rozliczeni.

  1. Filantrop odpowiedz

   Aha. Trzeba dac napis ze wpuszczac na forum tylko klientow w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.

 7. Filantrop odpowiedz

  Jacentemu ponoc pompa nie dziala a i sport u niego to juz przeszlosc. Ale to pewnie tylko plotki

 8. Aleksandra odpowiedz

  Przydałaby się całej grupie Romana kontrola kontrola anty…… i równieŻ dopingowa…

 9. jacenty odpowiedz

  Filantrop…? a już wiem to chyba taki, co musi kadzić urzędowi, bo za to mu płacą 🙂

 10. jacenty odpowiedz

  Romek ponoć gole strzela od dawna tu i tam () i w dodatku zawsze na cudze konto oraz za publiczne pieniądze ;-(

  1. reality schow odpowiedz

   na własne oczy widziałem jak na gali boksu chciał strzelić “gola” do jednej……..;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *