KRÓTKO I NA TEMAT. „Mecenas wiedzy” – nie ma wiedzy?

2018-05-31 12:30:07

Prezydenta miasta Legionowo wyznaczono jako organ właściwy do przeprowadzenia wznowionego postępowania ws. zwrotu byłym właścicielom jednej z kamienicy w Warszawie. Prezydent nie chce jednak prowadzić tej sprawy, twierdzi że się na tym nie zna oraz nie chce być wciągnięty w aferę, z którą, jak powiedział, nie ma nic wspólnego.

Sytuacja wydaje się groteskowa. Prezydent miasta, który jest organem administracji, twierdzi że nie chce prowadzić postępowania administracyjnego. Wydaje się więc, że chyba nie rozumie swojej roli. Co więcej, twierdzi on, że nie ma wystarczającej wiedzy, choć słynie z tego, że jak mało kto zna się na nieruchomościach.

Jednocześnie wystawia kiepską recenzję pracownikom ratusza, zespołowi radców prawnych, swojemu zastępcy i innym prawnikom zatrudnionym w Urzędzie Miasta. Ponadto postawa prezydenta wydaje się dziwna w świetle jego wcześniejszych działań, kiedy to nie wzbraniał się aby wydawać decyzje podatkowe, których adresatem była prezydent m. st. Warszawy. Wtedy mógł, znał się i chciał wydawać te decyzje.

Dlaczego więc tym razem nie chce? – Może mógłby naprawić błąd pani prezydent, a jednocześnie pomóc warszawskim lokatorom?
A może w ogóle ma problem, aby komukolwiek coś oddać? W każdym razie największy wstyd robi sobie przed dziećmi, które kiedyś przyznały mu tytuł „Mecenasa wiedzy”. No bo jak, mecenas wiedzy, nie ma wiedzy…

Paweł Szyling

Komentarze

9 komentarzy

 1. Customessaywriting odpowiedz

  łbądz gotowy dzis do drogi, thank you for your blog post.Really thank you! Awesome.

 2. Ela odpowiedz

  SZANOWNI PAŃSTWO! Żadna władza centralna czy to będzie ” Dobra Zmiana” czy “Platfusowe Oszukańcy” nie zmieni nam prezydenta. – musimy to zrobić samemu przy urnach. Trzeba tyko trochę bardziej zapoznać się z tym co robi “meserszmit ringowy” lub jak kto woli “kolekcjoner nieruchomości” – ocenić i zdecydować.

 3. łgalerianin odpowiedz

  niedługo Gala boksu, warto isc dla tego artysty, i ciekaw jestem ile blond atrakcji pzygotowano do obłapywania na ringu 😉

 4. KOMPRONITACJA odpowiedz

  KOLEŚ KOMPROMITUJE SIĘ NA KAŻDYM KROKU I PRZYNOSI WSTYD MIASTU, albo nawalony jest jak szpak albo sam się przyznaje, że jest głupi i nie nadaje się na to stanowisko !!! 🙁

 5. Karol odpowiedz

  On nie rozumie, że prezydent miasta – to organ administracji. Wydaje mu się, że jest celebrytą, które może stroić takie fochy

 6. Marcin odpowiedz

  Dla kogoś kto tak doskonale zarządza własnym majątkiem zapewne nie powinno być problemem uzupełnienie własnych kompetencji w zakresie tzw. Dekretu Bieruta, bo jak widać może się przydać.

 7. Kocham Hanię odpowiedz

  Przecież Dekret Bieruta nie jest aktem prawnym tajnym lecz powszechnie obowiązującym, dostępnym w bazach dany typu Lex. Wystarczy się z nim zapoznać a w razie potrzeby zwrócić się do radców prawnych urzędu (skoro jest się radcą prawnym to prawo się zna) albo jeszcze o opinię do zewnętrznej kancelarii prawnej, tak jak to robiono ostatnio w innych sprawach. Jezu, co za kompromitacja w mojej ocenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *