KRÓTKO I NA TEMAT… Smogorzewski dostrzegł SMOG!!!

2021-03-18 8:40:29

Mówi się, że nie należy nigdy tracić nadziei, a także iż cuda się zdarzają. W tym kontekście z zadowoleniem należy odnotować dotarcie do świadomości prezydenta miasta fakt istnienia problemu smogu


Legionowski ratusz obwieścił właśnie, że prezydent dołączył do kampanii proekologicznej „Powietrze – wspólna sprawa”. W jej ramach, ma on nawet wziąć udział w realizacji spotu reklamowego. Jest to o tyle zaskakująca informacja, że jeszcze niedawno kwestionował on w ogóle istnienie takiego zjawiska. Mimo, że alarmowali w tej sprawie zarówno ekologiczni aktywiści, jak i eksperci.
Można było nawet usłyszeć z jego ust drwiny, że problem smogu – to może występuje, ale chyba gdzieś w Chinach …, a nie u nas. Dlatego długo i skutecznie sprzeciwiał się przeniesieniu aparatury mierzącej poziom zanieczyszczenia powietrza z peryferii do centrum miasta. Później oskarżał sąsiednie gminy, że to ich mieszkańcy palą byle czym i dlatego czasami ten smog przywiewa do miasta.
Jeszcze później, Gmina podjęła działania polegające na uruchomieniu programu wymiany starych pieców na nowsze i bardziej ekologiczne. Ale wcześniej nie przeprowadziła nawet rzetelnego spisu pieców, które wymagają wymiany. Wrzucono tylko do skrzynek pocztowych anonimowe ankiety, które ,wypełnili nieliczni. Nie wiadomo więc na prawdę, ile tzw. kopciuchów działa w mieście i wymaga wymiany.

Dlatego nic dziwnego, że efekty działań Gminy, pomimo zaklinania rzeczywistości i ogłaszania, że mamy najlepszy taki program w Polsce, są po prostu mierne. A poziom zanieczyszczenia powietrza cały czas wzrasta, zamiast maleć.
A więc wiele wskazuje na to, że działania dotychczas podejmowane w tym zakresie przez Gminę są tylko działaniami na pokaz, a w każdym razie są one nieskuteczne. Natomiast prezydent, najwyraźniej nie zmienił diametralnie swoich poglądów, a tylko nie mógł przepuścić okazji do lansowania się w propagandowym klipie…

Paweł Szyling

Czytaj więcej TUTAJ

Komentarze

1 komentarz

  1. Patryk odpowiedz

    Lepiej późno niż wcale. Zawsze jest jeszcze czas na poprawę tej sytuacji. Najważniejsza jest świadomość i chęć działania! A więc, do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *