KRÓTKO I NA TEMAT… Świat się wali „Mafia” traci wpływy

2018-11-29 4:49:00

Zaskakujący wynik wyborów do Rady Powiatu, a jeszcze bardziej zaskakująca koalicja w jego władzach (Bezpartyjni Samorządowcy oraz Prawo i Sprawiedliwość) spowodowały, że LMS utracił tam swoje wpływy

Dla wyjaśnienia: skrótem LMS wielu mieszkańców powiatu legionowskiego określa tzw. „Legionowską Mafię Samorządową” czyli ludzi związanych z rządzącym w Legionowie od 16 lat, prezydentem Romanem Smogorzewskim oraz byłym starostą, a teraz posłem Janem Grabcem.
Zawarcie przez starostę Roberta Wróbla koalicji z PiS niewątpliwie było zaskoczeniem. Najlepiej było to widać po zdezorientowanych i oniemiałych twarzach radnych z Porozumienia Samorządowego i Koalicji Obywatelskiej czyli ludzi Smogorzewskiego i Grabca. Najwyraźniej nie spodziewali się oni takiego obrotu sprawy, a przede wszystkim, nie wykonali powierzonego im zadania czyli utrzymania kontroli nad starostwem.
Celem nowej koalicji w powiecie ma być spełnienie niespełnionych dotychczas oczekiwań mieszkańców. A więc, wybudowanie szpitala, dokończenie drogi krajowej 61, modernizacja wałów przeciwpowodziowych, wsparcie budowy Trasy Mostowej i rewitalizacja linii kolejowej do Zegrza, a więc wszystko to, czego dotąd nie udało się zrealizować dotychczasowym władzom. Jeśli to się uda, mówi się, że prezydent Smogorzewski będzie mógł już pakować walizki.
Zresztą nerwy już puszczają Smogorzewskiemu. W obawie przed ekipą telewizyjną, uciekł z I sesji Rady Miasta w nowej kadencji. Kilka dni potem polecił swojemu zastępcy, zastąpić na stanowisku prezesa miejskiej ciepłowni. Ale to jeszcze nie koniec. Szykują się już kolejne zmiany na stanowiskach w mieście i powiecie…

Paweł Szyling

Komentarze

4 komentarze

 1. Oli odpowiedz

  To nieprawda że wielu mieszkańców określa to nazwą LMS. To jeden chory socjopata z Chotomowa, który szuka roboty/grantów tak to nazywa. Mówiąc o mafii bez skierowania do prokuratury to trzeba być psychicznie chorym.

 2. Prawda Legionowska odpowiedz

  Jeszcze sprywatyzować PEC i PWK by mafia miała środki do dobijania ludzi jak przegra. KZB zostało sprywatyzowane przez Pawlaka przecież… Kiedy MLS będzie miała PWK i Pec to ceny takie dowalą, że ludzi nie będzie stać… A Prezesi będą nieusuwalni… Pec – Pawlak PWK – Zadrożny KZB – Bogucka polącza firmy w jedną spółkę a na czele będzie Roman.

  1. Krzysiek odpowiedz

   One juz są prywatne. Jak i całe to miasto. Tylko my, idioci, dajemy na to nasze pieniądze.

 3. Marcin odpowiedz

  nie, jeszcze się nie wali, na razie przyjęła pierwszy cios. Teraz trzeba się przyjrzeć rozpoczętym procesom prywatyzacji kolejnych fragmentów samorządowego, publicznego majątku i obstawiam, że PEC oraz PWK to będą pierwsze szybkie i nerwowe transakcje. Wystarczy sprawdzić, kto jest sponsorem Legionowskiej Szkoły LIderów, dla leniwych przypomnę:

  w siedzibie Urzędu Miasta w Legionowie, Prezydent Roman Smogorzewski, Członek Zarządu Grupy Veolia Alexandre Farion, Członek Zarządu Fundacji Veolia Polska Izabela Rakuć-Kochaniak oraz Przemysław Radwan – Rohrenschef Wiceprezes Fundacji Szkoła Liderów podpisali porozumienie dotyczące realizacji programu w Legionowie.

  Szkoła Liderów Miasta to program kształcenia miejskich liderów z uwzględnieniem lokalnej diagnozy i interesów społeczności. Opiera się na uznaniu, że przywództwo w mieście jest w wielu rękach.

  Tak więc to wyłącznie kwestia czasu a nabywca chyba już oczywisty.

  Polecam lekturę artykułu pana od “szkoły liderów”: http://wyborcza.pl/magazyn/1,124059,19074515,lobbysta-nie-gryzie-polacy-w-sieci-zmienia-kraj.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *