Facebook


KRÓTKO I NA TEMAT. Świętoszek?

2016-04-29 2:02:39

Według słownika, świętoszek to człowiek manifestujący swą pobożność, skromność i cnotliwość, niestety często fałszywą. Termin ten, jak ulał pasuje do naszego prezydenta, który zwykł postępować dokładnie odwrotnie w stosunku do tego, co wcześniej obiecywał. Na dodatek jawi się nam jako mistrz manipulacji, który odpowiedzialność za własne występki potrafi zawsze przerzucić na innych.

Nie raz bywało, że wprowadzał radnych w błąd, gdy zabiegał o ich głosy, przekonywał do swoich pomysłów i nowych zapisów w planie. Mówił, że dogęszczeń nie będzie, że chodzi tylko o dobro mieszkańców i żeby żyło im się lepiej. Później, gdy ubywało terenów zielonych i miejsc parkingowych, a w ich miejsce wyrastały wielkopowierzchniowe markety – tłumaczył „to nie ja – to rada w swej mądrości tak postanowiła”, albo „nic nie można zrobić, bo takie są niestety zapisy planu”. Tak było z zabudową terenów po obu stronach Muzeum, Kauflandem na Piaskach czy przekazaniem wielomilionowego majątku gminy spółce KZB. Teraz winą za to obarcza byłego radnego, który ośmielił mu się przeciwstawić.

Jak działa prezydent wystarczy prześledzić pierwszy z brzegu przykład i przypomnieć, jak stał się właścicielem lokalu w Anacie, który wynajmuje bankowi. Najpierw przekonał radnych, aby wyrazili mu zgodę na nieodpłatne przekazanie gminnej działki spółdzielni, bo tylko ona miała wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać ten teren. I faktycznie go wykorzystała – niedawno okazało się, że właścicielami najatrakcyjniejszych lokali w zbudowanym, w tym miejscu, przez SML-W budynku, są właśnie prezydent i rodzina prezesa spółdzielni. Na dodatek nabyli je po kosztach, za połowę ceny rynkowej. Po prostu świętoszek…

PAWEŁ SZYLING

Komentarze

2 komentarze

  1. klara odpowiedz

    Roman to miejski celebryta. Dla jednych cwaniak dla drugich postać humorystyczna i w ogóle wdzięczny temat.

  2. Mieszkaniec odpowiedz

    Czy macie tylko jeden temat? Może starczy tego Romana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *