KRÓTKO I NA TEMAT. Urzędowe banialuki

2016-03-30 12:38:14

Gdyby był to 1 kwietnia, tekst ten można by nazwać mądrości trzech króli. Zostaniemy jednak przy nazwie urzędowe banialuki, bo tak należy nazwać wynurzenia zastępcy prezydenta i dwóch radnych w wydawanej przez ratusz gazetce. W założeniu miałyby one przynieś rozgłos i popularność autorom, obawiamy się jednak, że jak tak dalej pójdzie, mogą tylko narazić ich na śmieszność.

Piotr Zadrożny pyta na przykład – czy redakcja zatrudnia wróżbitę? Nie wie bowiem, skąd niezależna prasa czerpie informację o różnych grzeszkach władzy czy choćby wpadkach jego pryncypała prezydenta. Odpowiedź jednak jest prosta i nie wymaga znajomości wiedzy tajemnej. My na przykład, czerpiemy tę wiedzę od samych mieszkańców, a nawet od pana Piotra podwładnych. Zastępca prezydenta nie wie na przykład, skąd my wiemy, kto ma stać się właścicielem lokali w nowo budowanym bloku na Piaskach. Powiedzieli nam to jednak sami zainteresowani, a także jego kolega, czyli drugi zastępca prezydenta. Najwięcej wiedzy jednak czerpiemy z dotychczasowej praktyki rządów obecnej ekipy. Gdy np. wiemy, że już 3 razy ktoś złamał prawo, przypuszczamy że za 4 razem, w podobnym przypadku, postąpi tak samo. Wiemy też bez czytania ustaw, jak przydzielano mieszkania w komunalnych budynkach przy ul. gen. Roi, a także w czyje ręce trafiły za pół ceny najdroższe lokale w mieście. Dwaj pozostali natomiast bezwstydnie uprawiają propagandę sukcesu, licząc zapewne, że jakiś spłynie na ich barki.

Marcin Smogorzewski, radny oraz brat prezydenta w jednej osobie, z kolei strzelił niczym kulą w płot. Zachwala bowiem dotychczasowe inwestycje w mieście, zapominając, że budowa ich zwykle trwała dużo dłużej niż zakładano, koszty ponoszone przez mieszkańców zawsze wzrastały z niejasnych powodów, w każdym przypadku pełno w nich niedoróbek. Przykłady to tunel i kładka nad torami na Przystanku. Młodszy Smogorzewski zachwala np. kładkę, która jest bublem i udręczeniem dla starszych ludzi. Pisze, że bezproblemowo mogą korzystać z niej niepełnosprawni. Tymczasem z powodu błędów w projekcie tylko warunkowo dopuszczono ją do użytkowania.

Radny Paweł Głażewski z kolei zachwala budowę bloku na Piaskach, pisząc że jego budowę popierają mieszkańcy. Bezwstydnie zataja jednak, że przeciwko tej inwestycji trwa autentyczny protest. A także, iż władze podstępem, w tajemnicy przed mieszkańcami i z naruszeniem prawa doprowadziły do jej realizacji. Sam zaś radny nie chwali się tym, że zaczął popierać tę inicjatywę zaraz po tym, gdy przeszedł do „obozu władzy”. Zapomniał też wspomnieć, że jego przemiana dziwnie zgrała się z otrzymaniem pracy – oczywiście w legionowskim urzędzie.

PAWEŁ SZYLING

toiowo@toiowo.eu

Komentarze

4 komentarze

 1. GEO odpowiedz

  Radny Głażewski to należał do Nasze Miasto Nasze Sprawy, ale jak mu Grabiec dał posadę doręczyciela w starostwie, to wypisał się z tej partii i chciał zapisać się do Klubu popierających Smogorzewskiego. Ale Roman powiedział mu że lepiej aby udawał niezależnego i robił dywersje na Piaskach. GEO

 2. dANIEL odpowiedz

  Na ul. Roi kupiło mieszkania pół urzędu miasta, plus urząd skarbowy, rodziny radnych i z innych miejskich instytucji. Początkowa cena była w I przetargu w miarę rynkowa. W II przetargu sporo niższa. Ale i tak chętnych było mało. Większość mieszkań zostało sprzedanych więc w trzecim etapie, którym były rokowania. Tu ceny były znacząco niższe, a kupujący wpłacali tylko 20 proc. pieniędzy , a resztę spłacali w bardzo nisko oprocentowanych ratach przez 10 lat. Szczegóły rokowań nie zostały ujawnione , bo niby tajne, ochrona danych itp.
  Może i każdy mógł tam kupić ale okazało się , że mieszkają tam sami urzędnicy z ratusza i ich rodziny. Dlaczego nie wiem ……..

  DANIEL

 3. adamo odpowiedz

  Panie redaktorze Pawle, powiem Panu jak niegdyś Prezydent Komorowski aby kupić mieszkanie wystarczy ,, … wziąć kredyt albo zmienić pracę…” a wpierw poczytać ustawy o sprzedaży mieszkań w przetargu i lokali komunalnych. Nikt nikomu nie da za połowę ceny, czegokolwiek nawet w sklepie nie dla idiotów

 4. lala odpowiedz

  A kto kupił na Roi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *