Kulig w Zakopanem – zimą nie ma lepszej atrakcji!

2020-10-01 2:05:49

Miasto pod Giewontem w zimowej szacie jest niesamowite. Nie ma w tym stwierdzeniu nawet odrobiny przesady. Pokryte śniegiem góry, doliny, lasy, łąki, potrafią zrobić wrażenie na każdym, nawet na osobie, która zwykle obojętna jest na cuda natury.

Jedni najchętniej będą szaleć na nartach, inni wolą jazdę na łyżwach, nie brakuje też miłośników długich spacerów. Jednak odpoczywając zimą w Tatrach koniecznie trzeba uwzględnić w planie atrakcję, która jest bardzo popularna, daje masę frajdy dzieciom i dorosłym. Mowa rzecz jasna o kuligu.

Cudowne scenerie

Pędząc zaprzęgiem konnym przez malownicze, górskie tereny, czujemy, że wybór kierunku podróży był jak najbardziej słuszny i w mieście pod Giewontem odpoczniemy jak nigdzie indziej. Pokonujemy kolejne kilometry trasy, obserwujemy zmieniające się otoczenie, w którym dominuje śnieg i nie możemy się nadziwić, jak pięknie może być zimą. Co chwilę zachwyca nas inny widok i przekonujemy się, że górski świat widziany z perspektywy sań, jest naprawdę imponujący.

Na naszych twarzach goszczą szerokie uśmiechy, zapominamy o codzienności, odreagowujemy stres i nabieramy dobrej energii. Trzeba podkreślić, że odkrywanie magicznych zakątków jest też cennym doświadczeniem i rewelacyjną przygodą.

Można zdecydować się na przejażdżkę saniami w ciągu dnia, kiedy towarzyszy nam słońce. Wtedy z pewnością dostrzeżemy wiele istotnych szczegółów krajobrazu. Sporo osób woli jednak kulig po zmroku. Tatry są wtedy takie zagadkowe, groźne, otoczenie rozświetla blask pochodni, a atmosfera jest niepowtarzalna. Najlepiej osobiście sprawdzić, która opcja znacznie bardziej przypadnie nam do gustu. Duża szansa na to, że obie.

www.mountain.pl – najlepszy organizator

Wiadomo, że decydując się na skorzystanie z jakiejkolwiek atrakcji, warto wybrać niezawodnego, cenionego od lat organizatora. Polecamy więc firmę mountain.pl, która o każdej porze roku pomoże zaplanować udany odpoczynek w mieście pod Giewontem. Zimą proponuje między innymi właśnie kuligi. W ofercie np. kulig panoramiczny na Gubałówce, czy kulig w Dolinie Chochołowskiej, tu szczegóły – www.mountain.pl/zakopane/kuligi. Po przejażdżce saniami czeka nas szalona, góralska biesiada. Kto kiedykolwiek brał w niej udział wie, że mieszkańcy Podhala o wyśmienitej zabawie wiedzą naprawdę sporo. Skoczne rytmy porwą do tańca każdego.

Wypoczywając w Zakopanem warto zaserwować sobie jak najwięcej pozytywnych emocji i korzystać z uroków miejsca i atrakcji, jakie dla nas przygotowało.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *