Facebook


KULTURA. Balladyna – warsztaty „Wykroić, rozczytać, zszyć” – NARODOWE CZYTANIE

2020-09-02 8:47:51
W ramach dziewiątej odsłony Narodowego Czytania Powiatowa Biblioteka Publiczna w Legionowie, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie serdecznie zapraszają na warsztaty teatralno-artystyczne pod hasłem „Wykroić, rozczytać, zszyć” prowadzone przez instruktorkę teatralną Betinę Dubiel

W leśnej chatce mieszkają z matką dwie siostry – Balladyna i Alina. Czy gdyby zazdrosna o mężczyznę nimfa Goplana nie namieszała w ich życiu, to wszystko potoczyłoby się inaczej, a Balladyna nie zwróciłaby się przeciwko siostrze? Pierwsze morderstwo pociąga za sobą kolejne. Czy bezwzględność i żądza władzy tkwiły w Balladynie od zawsze i tylko czekały na sprzyjające okoliczności, by się ujawnić? Jaka naprawdę jest Balladyna?
Ubiór może dużo powiedzieć o wewnętrznych cechach noszącej go osoby. Podczas warsztatów będziemy analizować fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna” i na ich podstawie projektować kostium tytułowej bohaterki, tak by jak najlepiej dopasować strój do charakteru postaci.
Czy można uszyć Balladynę na miarę XXI wieku? Sprawdźmy!
Warsztaty odbędą się w dwóch terminach, w różnych wersjach: na miejscu w Poczytalni oraz online.
5 września 2020 r., godz. 10.00-13.00, Poczytalnia (ul. Kościuszki 8A, Legionowo)
6 września 2020 r., godz. 17.00-19.00, online (na platformie ZOOM)
Zapraszamy wszystkich chętnych – dorosłych i młodzież, która ukończyła 13 lat.
Zajęcia są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: biblioteka@pik.legionowski.pl.
W razie pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania warsztatów 5 września.źródło: www.powiat-legionowski.pl

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Mart odpowiedz

    Balladyna? Mam juz chyba dobrego kandydata do roli Grabca…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *