KULTURA. Karnawałowo w pałacu – Pałacowe spotkania z muzyką…

2023-01-19 8:56:55

Najpopularniejsze utwory muzyki rozrywkowej lat 60. XX wieku znalazły się w programie karnawałowego koncertu z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”, który odbył się 15 stycznia w sali balowej jabłonowskiego pałacu

W karnawałowy nastrój słuchaczy wprowadzili muzycy Michał Olesiński – gitara elektryczna, Michał Borowski – saksofon, Piotr Iwański – fortepian oraz tancerze Małgorzata Nowak i Bartłomiej Kamiński. W repertuarze znalazły się polskie i zagraniczne utwory z nurtu rock’n’rolla, twista i boogie-woogie, między innymi „I feel good” Jamesa Browna, „Nie bądź taki szybki Bill” Jerzego Matuszkiewicza, „Layla” Erica Claptona, „Let’s twist again” Chubby Checkera i „Czarny Alibaba” Boguslawa Klimczuka. Występ ogromnie spodobał się zgormadzonej publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami.

Koncert „W rytmach Rock and Rolla” miał na celu odtworzenie niepowtarzalnego klimatu Warszawy z połowy ubiegłego wieku. Był to czas przemian obyczajowych i społecznych oraz narodziny nowej muzyki. Polskiego rock’n’rolla nazywano początkowo big bitem, a pierwsze zespoły były swingującym combem, działającym pod oficjalnym patronatem gdańskiego Jazz-klubu.

Na kolejny koncert „Muzyczne fajerwerki” – przeboje opery, operetki i musicalu zapraszamy już 19 lutego. Współorganizatorem cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką” jest Powiat Legionowski.

Źródło: powiat-legionowski.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *