KULTURA. Kino Otwarte na Sztukę online – “Serce psa”

2021-10-20 6:34:23


W październikowym KINIE OTWARTYM na sztukę obejrzymy wspólnie niezwykły film “Serce psa” autorstwa Laurie Anderson ‒ amerykańskiej artystki performatywnej, kompozytorki, wokalistki, instrumentalistki, pisarki, poetki i fotografki. Artystki niebywale wszechstronnej

Seans online transmitowany będzie 28 października o godz. 19.00 godz., a po nim o godz. 20.30 odbędzie się rozmowa z gościem – Martą Chrzczanowicz – antropozoolożką i zoopsycholożką, autorką bloga na temat zwierzęcych postaci w kinie (www.filmowezwierzeta.com).

Zapraszamy PIK na profilu FB (www.facebook.com/powiatowa.instytucja.kultury).

Osoby zainteresowane seansem prosimy o przesłanie maila o treści: “PIES” na adres: animacja@pik.legionowski.pl do 27 października.

„Serce psa” to medytacyjna podróż w wewnętrzny świat artystki, pełna muzyki, nowojorskich pejzaży i snów. Anderson dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat życia i śmierci, nauk buddyzmu, a także wspomina związki z najbliższymi jej ludźmi i zwierzętami. Zaskakujący i nowatorski, niezwykły hołd dla męża Lou Reeda i ukochanej terierki Lolabelle, premierowo pokazywany w konkursie festiwalu filmowego w Wenecji 2015”. (materiały dystrybutora)

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *