KULTURA. Otwarcie Mikrokosmosu Prawieku Olgi Tokarczuk

2021-12-06 8:04:55
Wraz z Powiatową Instytucją Kultury w Legionowie serdecznie zapraszamy  na otwarcie Mikrokosmosu Prawieku Olgi Tokarczuk. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia, o godzinie 11.00  na rynku miejskim w Legionowie (ul. Sienkiewicza 10)

Artystyczna podróż młodych twórców makiety Prawieku z książki Olgi Tokarczuk dobiegła końca (fotorelacje z warsztatów można zobaczyćtu:). Teraz czas pochwalić się efektami pracy i podzielić własną wizją świata z powieści naszej noblistki.
Dzień po 2. rocznicy odebrania przez Olgę Tokarczuk literackiego Nobla, 11 grudnia br., o godzinie 11.00 wehikuł uruchomiony przez Teatr Akt zakrzywi czasoprzestrzeń i zabierze wszystkich obecnych na rynku miejskim w Legionowie (ul. Sienkiewicza 10) do czasów Prawieku i jego zwykłych-niezwykłych mieszkańców. Archaniołowie ukażą zebranym osobliwy mikrokosmos Prawieku ukryty pod wielką przezroczystą kopułą. Ogłoszony zostanie też konkurs na scenariusz lekcji dotyczącej twórczości Olgi Tokarczuk. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu!
PATRONI: Powiat Legionowski, Miasto Legionowo PARTNERZY: Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie, Zespół Szkolny Milenium, Fundacja Promień Słońca, Fundacja Artystyczna Wylepiarnia, Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Źródło: powiat-legionowski.pl

Komentarze

1 komentarz

  1. Mart odpowiedz

    Nagrody Nobla mocno podupadly odkąd jej pokojową kategorie dostal ex prezydent Stanow Zjendoczonych, Barak Hussein Obama, prowadzacy wojnę. Warto dodac, ze sam obdarowany, byl zdziwiony. Dzis to juz nic wiecej, jak tylko przejeta przez neomarksistowska modę, wydmuszka niegdysiejszego prestiżu dla faktycznie zasłużonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *