KULTURA. Pałacowe spotkania z muzyką

2021-03-25 8:20:37
W najbliższą niedzielę 28 marca 2021 r. zapraszamy na kolejne wydarzenia z cyklu “Pałacowe spotkanie z muzyką” pod patronatem starosty legionowskiego w wersji online., tj. koncert duetu Harp & Chords – Wiosenne Panoptikum oraz  wernisaż wystawy prac Macieja Januszewskiego “Człowiek o bardzo czułych kolcach”

Wernisaż wystawy  prac Macieja Januszewskiego “Człowiek o bardzo czułych kolcach” rozpocznie się o godz.14.00
Wystawa rzeźb i rysunków pracy doktorskiej Macieja Januszewskiego jest esejem o przemianach medium, formy i emocji. O nieustannie ewoluującym procesie obserwacji i nadawania jej formy, w którym trzeba wymyślać nowe techniki (czarne, gładkie, odporne drewno, którego nie dotknęła farba; rysunki na przezroczystych foliach w wymiarze 2 x 1,5 m.
Na wystawie zaprezentowanych zostanie 14 rzeźb, 50 dużych rysunków i 12 małych rysunków.
Koncert duetu Harp & Chords – Wiosenne Panoptikum będzie transmitowany o godzinie 17.00
Program, który został wybrany na wiosenny koncert jest muzyczną podróżą po kilku epokach i stylach muzycznych. Repertuar jest zróżnicowany – ze względu na szerokie zastosowanie harfy i klawesynu pojawią się dzieła kameralne jak również wirtuozowskie, solowe utwory ukazujące ciekawe oblicza tych dwóch historycznych instrumentów szarpanych. Dzięki temu, że harfa i klawesyn było szeroko wykorzystywane w baroku, a także przeżywały rozkwit w czasach bardziej współczesnych publiczność usłyszy dzieła zarówno barokowe (Carl Philipp Emanuel Bach), jak również pochodzącą z pierwszej połowy XX wieku suitę programową L’Insectarium napisaną przez Jeana Françaixa, a to wszystko w interpretacji muzycznego rodzeństwa Juli i Stanisława Łopuszyńskich, tworzącego jedyny taki duet harfowo-klawesynowy na świecie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *