KULTURA. “Pina” – Kino OTWARTE na sztukę

2021-03-17 8:54:23
Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprasza na kolejna odsłonę Kina Otwartego na sztukę – online. Już 27 marca o godz. 19.00 odbędzie się seans filmu dokumentalnego „Pina”, będący swego rodzaju hołdem dla twórczości wybitnej niemieckiej choreografki Piny Bausch (1940-2009).
„Pina”, seans online: 27 marca 2021 r. (sobota), godz. 19.00 (obowiązują zapisy)
Po seansie o godz. 21.00 odbędzie się rozmowa dziennikarki Magdaleny Felis z Katarzyną Kozyrą na profilu facebookowym Powiatowej Instytucji Kultury
„«Pina» nie jest biografią (…) choreografki Piny Bausch. To raczej hołd złożony przez Wima Wendersa jej twórczości i hymn na cześć sztuki. W subtelnym, wyciszonym filmie niemiecki twórca staje w obronie najdelikatniejszych wartości ‒ uczuć, piękna, szacunku dla drugiego człowieka. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki ‒ «Święto wiosny», «Vollmond» i «Caf Miler». Poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało. «Pina nauczyła mnie, że nie trzeba zalewać widzów potokami słów ‒ mówi autor dokumentu. ‒ Otworzyła mi oczy na to, ile można zakomunikować gestem albo poprzez stworzenie odpowiedniej przestrzeni»”. (materiały prasowe)
Gościem spotkania po seansie będzie Katarzyna Kozyra – rzeźbiarka, autorka instalacji i filmów wideo, czołowa reprezentantka nurtu sztuki krytycznej, a w kontekście prezentowanego filmu: autorka wideo-instalacji „Święto wiosny”.
Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *