KULTURA. Zacier w legionowskim MOK-u – ROCK w MOK

2018-02-25 12:00:56

O tym, że legionowska publiczność jest spragniona mocniejszych brzmień wiadomo od dawna. Widać to było szczególnie w minioną niedzielę, kiedy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury pojawił się Zacier


Grupa powstała w 1984 r. Nazwa to skrót od Zrzeszenie Artystów Cierpiących i Entuzjastycznie Rżnących. Grupa ma na swoim koncie 4 oficjalne albumy wydawane na przełomie ostatniej dekady, oraz 11 albumów wydanych własnym sumptem. W swojej muzyce nie dają się ubrać w sztywne ramy jednego gatunku, o czym można było się przekonać na ostatnim koncercie.
Pierwszy na scenie legionowskiego MOK-u zaprezentował się zespół MooDoo, który zebrał licznie przybyłą publiczność pod sceną. Potem nadszedł ten moment, gdy na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru. Wtedy też pod sceną zrobiło się naprawdę tłoczno.

W trakcie trwającego niewiele ponad godzinę koncertu grupa zaprezentowała lubiane i znane publiczności kompozycje. Nie obyło się więc bez utworów: „Kiedy w Polsce będą Chiny”, „Pęknięta umywalka na stosie choinek” czy kultowy już „Odpad atomowy”. Słowo „kultowy” pojawia się tutaj wręcz specjalnie, ponieważ, chyba najbardziej znaną wersję tego utworu nagrał Kazik Staszewski w trakcie trasy koncertowej zespołu KNŻ. Utwór pojawił się również na ostatnim wydawnictwie nieistniejącej już grupy (KNŻ, zawiesił działalność w 2016 r. przyp. Red). Po zejściu ze sceny wokalista zespołu Mirosław „Zacier” Jędras wyszedł do publiczności.
Warto zauważyć, że mogąca pomieścić 150 osób sala legionowskiego MOK-u została wypełniona po brzegi co tylko powinno utwierdzić niedowiarków w tym, że niestety w Legionowie brakuje rock`n`rolla. A niedzielne koncerty pod nazwą „Rock w MOK” mogą stać się w przyszłości jednym z najliczniej obleganych wydarzeń muzycznych w mieście a co najważniejsze nie tylko przez samych legionowian. Kolejny koncert pod szyldem „Rock w MOK” już 22 kwietnia br. Wtedy też na scenie pojawi się kolejna legenda polskiego Punk Rocka – TZN Xenna.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *