Facebook


LEGIONOWSKI. Kupując bilet, pomagasz

2016-09-27 7:03:05

Jedenastoletni Mateusz Romanowski chory na ostrą białaczkę szpikową potrzebuje naszego wsparcia. W zbiórkę funduszy na jego leczenie zaangażowało się bardzo wiele osób, w tym kadra pedagogiczna, rodzice i uczniowie zespołu Szkół nr 1 w Goworowie. Do kwesty na rzecz chorego na nowotwór chłopca mogą włączyć się także wszyscy, którzy podróżują autobusami PKS Ostrołęka, spółki należącej do Mobilis Group. 5 proc. środków ze sprzedaży biletów jednorazowych na wszystkich połączeniach lokalnych obsługiwanych przez przewoźnika między 26.09 a 02.10 przekazane zostanie na ten cel.

Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie bardziej efektywnie pomóc Mateuszowi Romanowskiemu choremu na ostrą białaczkę szpikową. Jedenastoletni chłopiec dzielnie walczy o życie i powrót do zdrowia. Na ostrą białaczkę szpikową zachorował w sierpniu 2015 roku. Przeszedł już chemioterapię i przeszczep szpiku kostnego, jednak już po nim białaczka zaatakowała ponownie. Mateusz czeka teraz na kolejny przeszczep. Jego godna podziwu walka z nowotworem wymaga wdrożenia nowoczesnych i zaawansowanych metod terapii, które niestety są bardzo kosztowne, a przy tym
– nie refunduje ich NFZ. Jedna ampułka leku, tzw. przeciwciał Mylotarg, kosztuje ok. 35 tysięcy złotych. Potrzebne będzie także dalsze wielomiesięczne leczenie.

„Nie mogliśmy pozostać obojętni wobec apelu rodziny chłopca, która poprosiła o pomoc w ratowaniu jego życia i zdrowia. Potrzebne jest tutaj wsparcie ze strony wszystkich, którzy mogą w jakikolwiek sposób pomóc Mateuszowi Romanowskiemu. Liczy się każdy gest. Nie trzeba sięgać po nadzwyczajne czy trudne do realizacji środki –ze swojej strony jako przewoźnik postanowiliśmy umożliwić wszystkim pasażerom naszych linii lokalnych wsparcie poprzez tak prostą czynność jak podróż autobusem”  – powiedział Wojciech Sikora , Prezes PKS Ostrołęka.

„Przez cały tydzień, aż do 2 października, 5% dochodów ze sprzedaży wszystkich biletów jednorazowych na obsługiwanych przez nas połączeniach lokalnych przeznaczone będzie na leczenie Mateusza. Trasa, którą pokonujemy na co dzień, może stać się w ten sposób wspólną drogą po życie i zdrowie dla chłopca” – dodaje Wojciech Sikora.

Godna podziwu i pełna determinacji walka Mateusza Romanowskiego o życie trwa. Chłopiec jest także podopiecznym Fundacji Dzieciom “Zdążyć z Pomocą”, gdzie ma swoje indywidualne subkonto. Wpłaty dokonywać można na poniższy rachunek:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Bank BPH S.A, numer konta: 15106000760000331000182615
Tytułem: 27925 Romanowski Mateusz Goworowo darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *