Laptop poleasingowy do biura, domu i szkoły – jaką wielkość ekranu wybrać

2018-11-20 4:02:52
Szeroki wybór różnorodnych modeli laptopów poleasingowych w połączeniu z wysoką jakością sprawiają, że sprzęty używane cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. Mimo określonego stopnia zużycia laptopy poleasingowe sprawnie funkcjonują, a ze względu na atrakcyjne parametry gwarantują efektywne działanie i obsługę nawet zaawansowanych programów i aplikacji. Podczas wyboru sprzętu często zastanawiamy jaka wielkość ekranu będzie dla nas najkorzystniejsza. Co warto wiedzieć przed dokonaniem ostatecznej decyzji?

 

13-cali – w podróży i nie tylko

13-calowe laptopy są godnymi zastępcami rozpowszechnionymi niegdyś sprzętami o ekranach 10 i 11-calowych. Mimo że cechowały się one bardzo drobnymi kształtami i świetnie sprawdzały się w podróży, ich wykorzystanie na co dzień okazywało się wyjątkowo uciążliwe. Mały ekran szybko męczył wzrok i sprawiał, że korzystanie z popularnych programów było niewygodne. Producenci szybko wyczuli potrzeby konsumentów i zaproponowali laptopy z ekranami 13-calowymi.

Modele tej wielkości są lekkie, wygodne w transporcie i jednocześnie świetnie sprawdzają się podczas pracy. Laptopy wyposażone w 13-calowe ekrany są doskonały rozwiązaniem dla studentów, uczniów oraz dla osób stale znajdujących się w ruchu. Jeśli szukasz sprzętu dla siebie, sprawdź dostępne modele poleasingowe. Będziesz miał pewność, że korzystasz ze sprzętu najwyższej jakości, jednocześnie nie musząc przepłacać.

15-calowy – uniwersalne dla każdego

15-calowe ekrany są obecnie najpopularniejsze. Zastosowanie takiego ekranu gwarantuje wygodę podczas pracy i jednocześnie nie przyczynia się niepotrzebnie do znacznego zwiększenia wagi. Laptopy z tej grupy zazwyczaj cechują się możliwością dalszej rozbudowy poprzez wykorzystanie wydajniejszych podzespołów. Ekran 15-calowy doskonale sprawdza się podczas pracy i nie tylko. Laptopy z tej grupy docenią również gracze, a także osoby poszukujące sprzętów uniwersalnych. Wśród laptopów poleasingowych znajdziemy rozwiązania dla osób potrzebujących komputera przenośnego do obsługi wyspecjalizowanych programów, jak i najprostszego sprzętu dostosowanego do codziennego użytkowania.

17-calowy – do pracy

Laptopy wyposażone w ekrany o średnicy 17-cali są znacznie mniej mobilne w porównaniu z wersjami 13 i 15-calowymi. Większy ekran przekłada się również na zwiększenie masy, dlatego laptopy z tej grupy nie będą wygodne w trakcie podróżowania czy transportu. Sprzęty posiadające 17-calowe ekrany są nazywane powszechnie stacjami roboczymi, ze względu na ich powszechne zastosowanie w biurach i podczas nauki. Doskonale sprawdzą się, jeśli konieczne jest użytkowanie z zaawansowanych programów, gdyż laptopy te często charakteryzują się zwiększoną wydajnością. Są on często wybierane przez graczy, a także przez osoby wykorzystujące laptopy w celach twórczych.

Wybór odpowiedniego laptopa poleasingowego powinien być dobrze przemyślany. Wybór parametrów powinien być dopasowany do naszych potrzeb, a także stylu życia. Jeśli chcemy często podróżować z naszym laptopem, wybierzmy model z ekranem 13 lub 15-calowym. Gdy zależy nam na sprzęcie dostosowanym do wytężonej pracy, sięgajmy po laptopy 17-calowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *