Laseroterapia przy użyciu laserów pikosekundowych

2020-05-13 11:37:25
Rozstępy, blizny potrądzikowe, przebarwienia na twarzy czy zmarszczki to tylko niektóre z niekorzystnych zmian skórnych, pojawiających się na naszym ciele wraz z upływem lat. W warunkach domowych nie jesteśmy w stanie zbyt wiele z nimi zrobić. Kremy nawilżające i przeciwzmarszczkowe działają tylko na niewielką skalę i z czasem stają się coraz droższe, a przy tym coraz mniej skuteczne. Chirurgia plastyczna jest za to wyjątkowo inwazyjna i niewiele osób ma odwagę i chęci, aby poddać się skomplikowanym operacjom, które są obarczone ryzykiem powikłań. Rozwiązaniem pośrednim, które wydaje się najbardziej optymalne pod względem skuteczności i bezpieczeństwa, są nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. Należą do nich m.in. różnorodne formy laseroterapii.

 

Jak działają lasery pikosekundowe?

Lasery pikosekundowe to jedna z najnowszych zdobyczy technologicznych współczesnej medycyny estetycznej. Stosowane w tych urządzeniach wiązki laserowe o różnych długościach pozwalają na niespotykaną dotychczas precyzję zabiegów, a co za tym idzie – również ich wysoką efektywność. Co więcej, selektywny sposób wpływania na komórki ciała pacjenta pozwala na maksymalne ograniczenie dyskomfortu związanego z zabiegiem oraz zrezygnowanie z okresu rekonwalescencji. Zaraz po opuszczeniu gabinetu medycyny estetycznej możemy bez przeszkód powrócić do naszych codziennych aktywności, stosując się jedynie do określonych zaleceń pozabiegowych. Jest to duże ułatwienie, które sprawia, że pacjenci tym chętniej korzystają z dobrodziejstw laseroterapii, każdego dnia pozbywając się nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu czy innych niekorzystnych zmian skórnych.

Zabiegi z wykorzystaniem laserów pikosekundowych nie wiążą się także z ryzykiem powikłań. Procedura nie narusza ciągłości skóry, jest zatem mało inwazyjna i absolutnie bezpieczna dla osób, u których nie występują przeciwwskazania. Do tych ostatnich należą m.in. epilepsja, łuszczyca, nowotwory skóry, aktywne infekcje w miejscach zabiegowych, a także ciąża i laktacja. Po zabiegu mogą wystąpić delikatne efekty uboczne w postaci nieznacznego zaczerwienienia skóry czy obrzęku. Objawy te ustępują jednak samoistnie po upływie kilku godzin.

Laseroterapia w klinice Miracki w Warszawie

W Klinice Miracki w Warszawie laseroterapia cieszy się dużą popularnością. Zadowoleni pacjenci polecają sobie nawzajem zwłaszcza zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń PicoSure i Discovery Pico. Ich cechą charakterystyczną jest to, że urządzenia te są niezwykle delikatne dla skóry, a jednocześnie wykazują wysoką skuteczność pracy. Przy ich pomocy możliwe jest usunięcie m.in. takich niekorzystnych zmian skórnych, jak:

  • rozstępy,
  • blizny potrądzikowe,
  • przebarwienia na twarzy,
  • zmarszczki,
  • melasma.

Laseroterapia z wykorzystaniem laserów pikosekundowych często przynosi oczekiwane efekty już po pojedynczej sesji zabiegowej. W przypadku bardzo rozległych lub głębokich zmian skórnych, zalecane jest powtarzanie zabiegi w kilkutygodniowych odstępach czasowych. Lasery pikosekundowe stanowią także skuteczną metodę usuwania niechcianych tatuaży i makijażu permanentnego.

W gabinetach Kliniki Miracki przywiązujemy dużą wagę do bezpieczeństwa i komfortu psychicznego pacjentów. Z tego powodu każdy zabieg jest poprzedzony szeregiem konsultacji medycznych, które mają na celu ustalenie przebiegu pracy oraz jej oczekiwanych efektów. Pacjent jest również informowany o zaleceniach dotyczących właściwego przygotowania skóry do laseroterapii. Należą do nich przede wszystkim ochrona przeciwsłoneczna, ale także tymczasowe odstawienie leków i ziół o właściwościach fotouczulających. Na 24 godziny przed planowanym zabiegiem należy zrezygnować z picia alkoholu. Zalecenia pozabiegowe obejmują natomiast dalsze stosowanie fotoprotekcji, unikanie przegrzewania organizmu (m.in. rezygnację z sauny i solarium) oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *