LEGIONOWO. 1300 dni w kolejce do specjalisty

2018-08-30 11:54:02

Oczekiwanie do legionowskich specjalistów takich jak endokrynolog, okulista czy stomatolog potrafi ciągnąć się nawet latami. Najdłużej w kolejce trzeba czekać na ortodontę, bowiem w niektórych przychodniach czas oczekiwania potrafi trwać nawet 1300 dni, nie jest to jednak jedyny przypadek, w którym kolejka do lekarza ciągnie się miesiącami


Jeżeli jesteś ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia lub posiadasz inne prawo do świadczeń opieki zdrowotnej, możesz korzystać między innymi z badań i porad lekarskich (w razie potrzeby także w domu), leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego, rehabilitacji leczniczej, profilaktyki zdrowotnej. Jednak droga do legionowskiego specjalisty na NFZ jest dużo dłuższa niżby mogło się wydawać.

Ortodonta – leczenie aparatem ortodontycznym

Do lekarza ortodonty czas oczekiwania na wizytę w ramach świadczenia finansowanego przez NFZ waha się od 43 do aż 1263 dni. Według informacji z Ogólnopolskiego Informatora o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne wynika, iż do niektórych ortodontów najbliższy termin wizyty wypada na początek 2021 roku. Zaś liczba pacjentów w kolejce w 1 przychodni to ok 300 osób.

Okulista – leczenie zaćmy

Zabieg leczenia zaćmy w naszym powiecie jest jednym z najpopularniejszych świadczeń finansowany z NFZ. Do niektórych specjalistów zapisanych jest nawet 3725 osób. Czas oczekiwania na zabieg dochodzi nawet do 408 dni. A najbliższy termin wizyty to 2020 rok.

Poradnia okulistyczna

Z informacji zawartych w Ogólnopolskim Informatorze o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne wynika, iż w jednej z poradni w naszym mieście najbliższy termin wizyty wypada na 2022 rok, a czas oczekiwania waha się pomiędzy 140, a 260 dniami. To jednak nie zniechęca, bowiem w kolejce do specjalisty czeka
ok. 750 osób. W innych przychodniach czas oczekiwania jest minimalnie krótszy,
a w kolejce czeka średnio 200 osób.

Endokrynolog

Na świadczenia z zakresu endokrynologii w naszym mieście trzeba czekać nawet do 400 dni. Terminy najbliższych wizyt wahają się od grudnia br. aż do marca 2021 roku. Średnio w kolejce do lekarza czeka ok. 300 osób.

Fizjoterapia

Do fizjoterapeutów w kolejce potrafi czekać aż 1400 pacjentów. Czas oczekiwania na wizytę u tego specjalisty to ok. 200 dni. W tym przypadku dużo lepiej wyglądają najbliższe wolne terminy, ponieważ te zaczynają się już w 2019 roku.

KT

Komentarze

5 komentarzy

 1. Robert42 odpowiedz

  Uporządkujmy temat, bo to ważnej sprawie się należy. Służba zdrowia powinna być PUBLICZNA, czyli nieważne czy państwowa czy prywatna. Ważne by była objęta wkładem publicznym umożliwiającym realizację statutowych zadań…Odpłatność minimalna, jak najbardziej na tak! W Czechach się to sprawdza, symboliczna opłata zniechęca do nadużywania przywilejów – jestem za. Ale kolejna sprawa to wynagrodzenia…Nie może być tak, że pielęgniarka zarabia mniej niż pracownica kas w np. biedronce…Chcemy poważnej i należnej opieki, płaćmy pielęgniarkom min. 4000 miesięcznie…Jeśli nie, to wszystkie wyjadą…w Niemczech brakuje 80 000 opiekunek…A płacą min. 1000 eurasków….Tu trzeba szybkiego działania, społeczeństwo się starzeje…ot moje zdanie

 2. Leszek odpowiedz

  Oboje zamiast leczyć przyczyne to walczycie z objawami. Julitta: prywatna sluzba to prywatne gabinety, i prywatne przychodnie ze sprzetem z prywatnych pieniedzy. A Ty masz wtedy w kieszeni to co dzis zabiera ZUS i NFZ, i sama decydujesz co z tymi pieniedzmi robisz.

 3. Julitta odpowiedz

  A mi sie wydaje inaczej. Przychodnie powinny byc tylko panstwowe. Sprzent dostaja za darmo . I sobie robia z tego uzytek na prywatne gabinety.
  Chcesz miec prywatny gabinet. Kup sprzent zwlasnej kieszeni. I kolejki by sie zmniejszyly. Za kase wizyta odrazu .a na nfz lekarz przyjmuje dwie godziny w tygodniu

 4. andrzej odpowiedz

  Kolejki by się zmniejszyły, gdyby była odpłatność za wizytę np. 5 zł. Wtedy odpadliby z nich hipochondrycy i tacy co lubią sobie pochodzić po lekarzach, bo nie mają nic innego do roboty. Taka symboliczna odpłatność jest w innych krajach i to działa. A osoby w nagłych przypadkach i tak trafiają do szpitala bez tej kolejki.

 5. Leszek odpowiedz

  Dlatego nalezy zlikwidowac skladki na ubezpieczenie zdrowotne i NFZ, bo w praktyce jest to wyprowadzanie pieniedzy z kieszeni podatnika, na “uslugi” z ktorych nie ma sie szansy potem skorzystac. Czytaj: jawna kradzież. System się nie sprawdził, i zamiast pudrować trupy typu NFZ czy ZUS trzeba je pochować, a Państwo oderwac od kieszeni Polakow w dziedzinach zdrowia, szkoly, kultury, sportu oraz gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *