LEGIONOWO. 2 promile i za kółko

2020-11-03 6:48:48

Pomimo policyjnych apeli i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. W Legionowie policjanci zatrzymali do kontroli 43-letniego kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem

W piątek przed godziną 16 policjanci z wydziału ruchu drogowego w Legionowie zatrzymali do kontroli drogowej rovera. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. Po podejściu do pojazdu od mężczyzny policjanci od razu wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 43-latka ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusz zatrzymali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie prawo jazdy. Teraz o losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

zmniejsza szybkość reakcji
ogranicza pole widzenia
powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne

Źródło: KPP LEGIONOWO

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *