LEGIONOWO. 27-latek kradł prąd

2023-02-06 11:37:08

Fot. pixabay.com

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież prądu


Od jakiegoś czasu Zakład Energetyczny podejrzewał, że w jednym z budynków na terenie Legionowa może dochodzić do nielegalnego poboru energii elektrycznej. Kilka dni temu w asyście policji, pracownicy zakładu energetycznego dokonali sprawdzenia tego miejsca i potwierdzili swoje podejrzenia. Okazało się, że mieszkający pod wskazanym adresem 27-letni mężczyzna bezprawnie korzystał z prądu poprzez prowizoryczne przyłącze pomijające układ pomiarowy. Nielegalna instalacja elektryczna została już zlikwidowana, a policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają również, jak długo mężczyzna nielegalnie pobierał prąd.
Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowania opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.
Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *