LEGIONOWO. 29 grudnia zamkną przejazd na Kwiatowej?

2021-12-27 2:47:22

W związku z pracami nad tunelem drogowym w ciągu ulic Polna – Kwiatowa planowane jest zamknięcie obecnie funkcjonującego w tym miejscu przejazdu kolejowego od dnia 29 grudnia br. Termin ten może jednak ulec jeszcze zmianie


W miejscu zamkniętego przejazdu powstanie tymczasowe przejście dla pieszych z oświetleniem będące pod kontrolą dróżnika i funkcjonujące w godzinach od 6:00 do 18:00. Poza tymi godzinami mieszkańcy będą mogli korzystać z przejścia na wiadukcie w ciągu Drogi Krajowej 61 lub z przejścia podziemnego przy dworcu PKP. Ograniczenie czasowe wynikają z uwarunkowań prowadzonej inwestycji.
Dla potrzeb budowy tunelu przewiduje się prowadzenie prac przez wykonawcę w godzinach nocnych, z uwzględnieniem zamknięć poszczególnych torów i ograniczeń prędkości jazdy taboru. (…) Wprowadzenie utrudnienia w postaci czynnego przejścia dla pieszych w godzinach nocnych od 18:00 do 6:00 rano (…) skutkowałoby koniecznością odwołania części pociągów oraz stosowania komunikacji zastępczej dla ruchu dalekobieżnego” – czytamy w piśmie od Kierownika Kontraktu PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Regionu Centralnego.


Zamknięcie przejazdu wiąże się z utrudnieniami w ruchu w tej okolicy, jak również na innych ulicach miasta. W związku z tym apelujemy, głównie do kierowców, o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie i unikanie podróżowania „na pamięć”. Przypominamy, że kierowcy będą mieli do dyspozycji objazd przez wiadukt w ulicy Warszawskiej/Zegrzyńskiej (DK61).
Niestety, przy tego typu zmianach w organizacji ruchu nie da się zupełnie uchronić przed utrudnieniami i np. wydłużeniem czasu przejazdu w danym miejscu. Dlatego wszystkich kierujących prosimy o cierpliwość oraz odpowiednie planowanie czasu podróży. Przypominamy, że na drodze każdy ma takie same prawa i trzeba je uwzględniać. Łamanie przepisów czy brak kultury jazdy często doprowadzają do jeszcze większych zagrożeń.

Zgodnie z planami budowany tunel będzie przeznaczony dla samochodów osobowych oraz niskich samochodów dostawczych, co ograniczy ruch samochodów ciężarowych na tym terenie. Jednocześnie wpłynie on na usprawnienie komunikacji w tym rejonie Legionowa.

Źródło: www.legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *