LEGIONOWO. 50% czy 100%, ile wyniesie ulga opłat za żłobek?

2020-05-27 6:55:35

Z powodu epidemii koronawirusa w połowie marca br. zamknięty został legionowski żłobek. Rodzice wystąpili do Rady Miasta z petycją o wprowadzenie 50% ulgi na opłaty za maj. Finalnie na najbliższej Sesji Rady Miasta przedstawione będą 2 uchwały w tej sprawie: obniżająca opłatę za żłobek o 50% i druga uchwała wprowadzająca ulgę 100%

Otwarcie placówki może nastąpić dopiero w poniedziałek (18 maja br.) w związku z tym rodzice chcieliby otrzymać ulgę, za okres kiedy ich dzieci nie były pod opieką placówki.

Sprawą zajęła się komisja

Podczas środowej komisji Skarg, Wniosków i Petycji radni debatowali nad zasadnością petycji rodziców dzieci uczęszczających do miejskiego żłobka dotyczącej zwolnienia z 50% opłat za żłobek za miesiąc maj. Jak udało nam się dowiedzieć od radnego Mirosława Grabowskiego (Nasze Miasto Nasze Sprawy) radni jednogłośnie uznali, że rodzicom należy się ulga z racji tego, że dzieci nie znajdowały się pod opieką placówki. Oznaczałoby to, że rodzice, którzy zapłacili już za żłobek za miesiąc maj uzyskaliby zwrot kosztów.

Zdecydują radni

W biuletynie informacji publicznej pod koniec ubiegłego tygodnia pojawił się projekt uchwały na najbliższą Sesję Rady Miasta Legionowo (27 maja) wprowadzający 50% ulgę za miesiąc maj oraz zwrot 50% kwoty dla rodziców, którzy już zapłacili za żłobek. Uchwała została przygotowana przez władze miasta.

Radni chcą iść krok dalej

Radni Mirosław Grabowski i Bogdan Kiełbasiński ze stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy oraz radny niezrzeszony Dariusz Petryka chcą iść o krok dalej i przygotowali uchwałę zwalniającą ze 100% opłat za żłobek za okres od 16 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r. oraz od 1 maja 2020 r. do czasu ponownego objęcia dziecka opieką w Żłobku Miejskim w Legionowie. O tym, która uchwała wejdzie w życie zadecydują radni.

Chcieli zwolnić z opłat przez 3 miesiące

Już na poprzedniej sesji Rady Miasta (29 kwietnia) radni z opozycji złożyli wniosek o zwolnienie rodziców z opłat za żłobek za okres od połowy marca br. do końca maja br. Wniosek nie został nawet wzięty pod głosowanie, zaś przegłosowany został wniosek prezydenta o całkowitym zwolnieniu rodziców z opłat tylko za miesiąc kwiecień. Ponadto na stronie urzędu pojawiła się zmanipulowana informacja o tym, że radni opozycji byli przeciwko udzieleniu ulg.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *