LEGIONOWO. 63-letni mężczyzna, ofiarą porannej nawałnicy – bilans burzy nad powiatem

2017-08-10 4:41:40

 

Dzisiaj (10.08) około godziny 9:30 do Komisariatu Policji w Serocku wpłynęło zgłoszenie dotyczące wywróconej łodzi na rzece Bug na wysokości miejscowości Kania Polska.

Na miejscu policjanci wspólnie z ratownikami z Legionowskiego WOPR-u spotkali mężczyznę, który powiedział im, że razem z kolegą łowił ryby kiedy w trakcie nawałnicy wywróciła się łódka, którą płynęli. Dodał, że do brzegu dopłynął sam, natomiast kolega został prawdopodobnie przygnieciony przez łódź. Po dopłynięciu do łodzi, ratownicy znaleźli zwłoki mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń serockich policjantów wynika, że 63-letni mężczyzna najprawdopodobniej utonął. Na miejscu przez kilka godzin trwały oględziny zwłok przy udziale legionowskiego prokuratora oraz technika kryminalistycznego.

Jak poinformowała naszą redakcję podkom. Emilia Kuligowska –

Śledztwo ustali dokładny przebieg tego zdarzenia.

Dzisiejsze poranne burze siały spustoszenie w całym powiecie. Z informacji uzyskanych tuż przed godziną 16:00 od legionowskiej Straży Pożarnej dowiedzieliśmy się, że interweniowali przeszło 108 razy i wciąż dostają nowe zgłoszenia. Interwencje w większości przypadków dotyczą połamanych i powalonych drzew, bardzo często opierających się o domy albo linie wysokiego napięcia. Część interwencji dotyczy także wypompowywania wody z pozalewanych piwnic i domów. W całym powiecie zostały pozrywane linie energetyczne, w związku z tym w wielu gospodarstwach nadal nie ma prądu. Jak podawaliśmy wczoraj za serwisem ŁowcyBurz.pl możliwe jest, że również dzisiaj w nocy nad całym krajem przejdą kolejne liczne i silne burze.

Foto: Legionowskie WOPR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *