Facebook


LEGIONOWO. Afera mieszkaniowa – „Mieszkania dla swoich”

2018-09-14 6:15:13

Z informacji opublikowanych w gazetce Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy wynika, że mieszkania budowane przez gminę nie trafiały do tych najbardziej potrzebujących. Ich nabywcami często okazywali się urzędnicy i ludzie powiązani z władzami


W ostatnich dniach na całym mieście pojawiła się ulotka Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. A w niej dwa bardzo ciekawe artykuły, jeden dotyczący polityki władz prowadzącej do zagęszczania zabudowy miasta i wynikających stąd kłopotów dla mieszkańców, drugi zaś dotyczy afery z mieszkaniami komunalnymi.

Tylko dla wybranych

Jak czytamy w artykule – prezydent Smogorzewski i rzeczniczka legionowskiego ratusza wielokrotnie zapewniali, że zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności to obowiązek władz miasta. Na pojawiające się zarzuty, iż budowa mieszkań komunalnych, to oferta skierowana głównie dla „wybrańców”, rzeczniczka odpowiadała zawsze stanowczo – „To bzdura”.
Okazuje się jednak, że oprócz zwykłych mieszkańców bardzo liczną grupę nabywców tych mieszkań stanowiły osoby, które nie spełniały kryteriów kwalifikujących ich do preferencyjnego zakupu.

Znajomi królika

Z opublikowanego tekstu możemy się dowiedzieć, że wśród nabywców mieszkań, które w założeniach powinny być wynajmowane przez Gminę tym, których nie stać na własne mieszkanie znaleźli się dobrze sytuowani ludzie. Byli to m.in.: urzędnicy ratusza i starostwa, głównie na stanowiskach kierowniczych lub ich rodziny, pracownicy jednostek organizacyjnych ratusza i starostwa lub ich rodziny, pracownicy spółek miejskich, przedsiębiorcy powiązani biznesowo i/lub towarzysko z obecnym prezydentem bądź byłym starostą, byli członkowie komisji wyborczych. Ponadto w tym gronie znalazły się również takie osoby jak: rodzina byłego posła, rodzina oraz znajoma obecnych radnych, dziennikarz Gazety Miejscowej, były generał WP, czy też senator RP. Można odnieść wrażenie, że grono szczęśliwych beneficjentów nie było zupełnie przypadkowe.

„Mieszkanie dla Swoich”

Autor tekstu podsumowując stwierdza, że – wobec przedstawionych faktów, bezspornie wynika, iż budowa lokali mieszkalnych, które przede wszystkim miały trafić do najbardziej potrzebujących mieszkańców Legionowa, okazała się zupełną fikcją. W dużej mierze zostały one przeznaczone do puli prezydenckiego programu „Mieszkanie dla Swoich”. Część z nabywców zdecydowanie nie kwalifikowała się do tak bardzo preferencyjnych warunków ich zakupu. Ponadto, wszystkie mieszkania zostały sprzedane znacznie poniżej ich wartości rynkowej, co podważa sensowność takich inwestycji.

Janusz Baranowski / Red

Komentarze

5 komentarzy

 1. Daro odpowiedz

  Z podatków które płacą mieszkańcy Legionowa buduje się mieszkania które zamiast trafić do najbardziej potrzebujących są elementem nagradzania wybrańców
  W ten sposób tworzy sieć powiązań towarzysko-biznesowych, cała armia “zmotywowanych” w ten sposób urzędników i prominentów wraz z rodzinami “odwdzięczy” się przy wyborach czy głosowaniu
  Nie dziwi też niespotykana w innych miastach aktywność aparatu propagandy i ogłupiania mieszkańców Legionowa
  Mam nadzieję że pierwszymi decyzjami nowego Prezydenta Legionowa będą decyzje o weryfikacji zasadności przyznania tych mieszkań

 2. Misiek odpowiedz

  Kielbasinski najlepsza opcja! UCZCIWY kandydat z dobrzmi pomysłami.

 3. Misiek odpowiedz

  Dla mnie Kiełbasiński jest najlepszym rozwiazaniem – uczciwy, z dobrymi pomysłami na bolączki Legionowa, i nie jest z PIS-u!

 4. Sylwek odpowiedz

  Kiełbasiński do boju! Legionowo zasługuje na uczciwego Prezydenta, który godnie i z klasą będzie sprawował urząd.

  1. Krzysiek odpowiedz

   I biegal na czarne marsze z glupimi feministkami? Nie, dziekuje. To juz wole Kalinowskiego. Bo co do tego, ze Smogorzewskiego trzeba pedzic, watpliwosci nie mam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *