LEGIONOWO. Agnieszka Borkowska wiceprezesem SML-W

2017-03-01 3:36:10

Pełnomocniczka Zarządu ds. GZM, a jednocześnie legionowska radna, Agnieszka Borkowska została wybrana na stanowisko wiceprezesa SML-W ds. eksploatacyjnych. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy objęcie tego stanowiska wiąże się z koniecznością złożenia mandatu radnej, a co za tym idzie uzupełniającymi wyborami do rady miasta.

W połowie grudnia zmarł długoletni wiceprezes SML-W Stanisław Ozdarski. W związku z tym Rada Nadzorcza SML-W, ogłosiła konkurs na to stanowisko.

Faworytka wiceprezesem
W odpowiedzi na zamieszczone ogłoszenia wpłynęły trzy oferty. Po rozmowie kwalifikacyjnej, do kolejnego etapu zakwalifikowały się dwie osoby. Spośród nich podczas tajnego głosowania wybrano nowego wiceprezesa. Została nim Agnieszka Borkowska – pełniąca do tej pory w SML-W funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. GZM. Swoje obowiązki zaczyna pełnić od dnia 1 marca 2017 r.

27326_27851

 

Przewidzieliśmy to
Przewidzieliśmy to. Już w maju 2016 r. pisaliśmy o tym, że Borkowska miała zastąpić Szymona Rosiaka na stanowisku prezesa. Kilka dni temu, a więc jeszcze przed dokonaniem wyboru, zadaliśmy Agnieszce Bobrowskiej pytanie czy ewentualne objęcie przez nią funkcji wiceprezesa będzie wiązało się z koniecznością złożenia mandatu radnej. Wiązałoby się to z uzupełniającymi wyborami do rady miasta Legionowo w obrębie nr 14 obejmującym część osiedla Sobieskiego i Ludwisina. Radna zapewnia, że nie będzie musiała składać mandatu. Jednak oficjalnej odpowiedzi nie otrzymaliśmy do chwili zamknięcia bieżącego numeru TiO.

WD

Komentarze

1 komentarz

  1. Andi odpowiedz

    To było do przewidzenia. Rosiak się zwija, a pani radna dostaje posadę bardziej intratną i będzie pilnować, żeby interes dalej się kręcił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *