LEGIONOWO. Albo on, albo nikt…

2017-11-08 4:11:20

W piątek (3.11) odbyło się spotkanie wyborcze kandydata stowarzyszenia Nasze Legionowo Michała Margisa. Choć spotkanie przeznaczone było dla mieszkańców, udział w nim wzięli głównie przedstawiciele legionowskiego ratusza i obecni radni


Zbliżają się wybory uzupełniające do Rady Miasta na osiedlu Piaski. W piątek 3 listopada swoje spotkanie wyborcze, w filii legionowskiego muzeum historycznego na Piaskach, zorganizował kandydat na radnego Michał Margis. Spotkanie przeznaczone było dla mieszkańców z całego okręgu wyborczego, ale zjawili się tylko nieliczni. Mimo pełnego poparcia i zaangażowania w imprezę władz miejskich, obecnych było kilkanaście (11-15) osób, a zwykłych mieszkańców można było policzyć na palcach jednej ręki. Dopisali za to popierający prezydenta Romana Smogorzewskiego radni i urzędnicy. Sam prezydent przeistoczył się w prelegenta i zachwalał swojego kandydata, który nie jest znany na osiedlu Piaski, bo mieszka gdzie indziej. Według zgromadzonych, prezydent przypisywał mu także cudze zasługi jak np. budowę placu manewrowego przy zespole szkół na Piaskach. Jeden z naszych czytelników obecnych na spotkaniu, po wysłuchaniu prezydenta, odniósł wrażenie, że Margis to jedyny kandydat, którego ratusz gotów jest zaakceptować. Z innymi bowiem, zdaniem prezydenta, współpraca może być utrudniona.
W internecie natomiast pojawiły się wpisy, z których wynika, że już sama lokalizacja spotkania może budzić kontrowersje. Zgodnie z przepisami, kampanii wyborczych nie można bowiem prowadzić na terenie urzędów i placówek oświatowych. Tymczasem filia muzeum jest zarządzana przez ratusz, a ponadto pełni funkcje edukacyjne. Według internautów nie wiadomo też czy za wynajęcie sali zapłacił komitet wyborczy, czy też udostępniono ją nieodpłatnie.
redakcja

Komentarze

17 komentarzy

 1. Legionista odpowiedz

  Za rok wybory, więc zaczną się pseudo pikniki, zdjęcia z Romanem by tylko wygrać. Recepta na radnego zrób piknik zaproś Romana zostaniesz radnym. Na rok przed, radni się obudzą, będa biegać do urzędników by zrobić jakąś inwestycję w ich okręgu wyborczym, albo przyspieszyć inwestycje która jest zaplanowana, gdy urzędnik odmówi, radny/radna biegnie do Romana z tym problemem. Urzędnik dostaje polecenie. Ludzie wybierajcie do Rady ludzi, którzy robią coś dla społeczności, którzy udzielają się charytatywnie, którzy prowadzą organizacje pozarządowe. Nie wybierajcie ludzi którzy sa na zdjęciu z Romanem albo mają stopień pokrewieństwa z włodarzami miasta albo pokrewieństwo kierowników podległych jednostek (KZB, PEC, SMLW)… Koniec z tymi leśnymi dziadkami….

 2. Krzysztof odpowiedz

  Bukowiec się budzi, a to dobre – chyba z ręką w nocniku. Lepiej wszyscy śpijcie dalej bo carewicz Romanow powiedział “opozycja nie rządzi i dlatego jej propozycje nie będą realizowane”. Dlatego uważam, że aby cokolwiek jakikolwiek radny mógł coś zrobić dla swoich wyborców to musi dawać ciała PO całości – do ostatnich dni władcy na urzędzie.

  1. PKS odpowiedz

   Dlatego wybierzemy kogoś, kto złożone nam obietnice zrealizuje.

  2. Wolne Osiedle Piaski odpowiedz

   Nie dajmy się zastraszyć! Nie możemy ulegać, bo to dla nas jest Prezydent, a nie odwrotnie. Opozycja też płaci podatki na pensje Prezydenta, na utrzymanie ratusza. To Prezydent ma z nami współpracować, a nie odwrotnie. Radni, mieszkańcy mają go kontrolować i rozliczać. Jak nie chce współpracować to sprowadzimy ogólnopolskie media i go z ratusza wywieziemy na taczkach!

 3. rabarbar wyborczy odpowiedz

  pewnośc juz niejednego zgubila…..z filmiku gratuluje panu panie Michale za ten sukces wypracowany, wywalczony, wielki, wspaniały ,wychodzony /co prawda to prawda/,,,,,achom i ochom końca nie było 🙂

 4. Tadeusz odpowiedz

  Panie Michale Margis gdybym miał na Pana głosować, to musiałbym otrzymać odpowiedź na pytania:
  1. gdyby zostałby pan naszym radnym, to kogo będzie pan reprezentować?
  2. czy będzie pan zawsze głosować tak jak chce prezydent Smogorzewski i klub porozumienie prezydenckie?
  3. Czy jest pan gotów zagłosować przeciwko prezydentowi Smogorzewskiemu?
  4. Czy dopuszcza pan, w przeciwieństwie do obecnych radnych, że skarga mieszkańca/mieszkańców na działania urzędu gminy lub prezydenta, może być uzasadniona?

  Czekam na odpowiedź i dopiero potem zdecyduję na kogo głosować.

  1. Daro odpowiedz

   Nie bądźmy naiwni, odpowiedź nasuwa się chyba sama ???
   Czy prezydent wraz ze swoim ugrupowaniem będzie popierać niezależnego od obozu władzy kandydata którego niezależność będzie problemem
   Czy też będzie popierać kandydata który zagłosuje jak chce obóz władzy ??

 5. rewolucjonista odpowiedz

  drodzy sąsiedzi z Legionowa popieramy was u nas tez mamy dosc dziadostwa, moze razem wyp…..my tych bandziorów samorzadowych. PRECZ Z ELITAMI PARTYJNYMO !!!!!!

 6. Wolne Osiedle Piaski odpowiedz

  Prezydent Smogorzewski szantażuje mieszkańców, że z innymi kandydatami (jeśli zostaną radnymi) nie będzie współpracował?!!!
  Ludzie, w tym mieście wszystko wywrócone jest do góry nogami! Obowiązkiem Prezydenta jest współpraca ze wszystkimi radnymi! Ma dbać o całe miasto – wszyscy mieszkańcy płacą na to podatki. Nie dajmy się zastraszyć cwaniakom i złodziejom!

 7. Wera odpowiedz

  Wtajemniczeni mówią o nim “CZOPEK ROMANA”, chyba coś w tym jest.

 8. Piotr odpowiedz

  Z tego co się orientuję, Komitet Wyborczy nie może przyjmować darowizn rzeczowych więc jeśli salę udostępniono nieodpłatnie, była to zabroniona prawem darowizna więc komitet wyborczy poniósłby karę (jak by ktoś zgłosił). A jeśli komitet zapłacił za wynajem sali, to trzeba dokładnie sprawdzić czy jest to cena rynkowa a ewentualna różnica między zapłaconą a rynkową to również jest prawdopodobnie zakazana darowizna. Wszystko będzie w sprawozdaniu komitetu wyborczego po wyborach. Komitet nie może wydać więcej łącznie niż 1200 zł.

  1. Mirosław Pakuła odpowiedz

   Szanowny Panie Piotrze, jako kierownik filii “Piaski” Muzeum informuję, że sala została wynajęta odpłatnie przez KWW z którego startuje Pan Margis. Dokumenty do wglądu – zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej, z czego skorzystał już jeden z kontrkandydatów. Dwóch kandydatów pytało już o możliwość skorzystania z sali, którym wyjaśniłem jak to trzeba załatwić.

 9. Elwira odpowiedz

  Jest pan cudowny i wspaniały, poznaję to przygotowuje kiełbaski na robione przez urząd imprezy :-0

 10. zegarmistrz odpowiedz

  jeszcze jeden kucharz- pieczeniarz do kuchni Romana………

 11. Norbi odpowiedz

  Czy to już taka legionowska tradycja, że na radnych startują ludzie nie związani z danym okręgiem wyborczym? Jak pan prezydent każe albo rzuci na dany odcinek, żeby zabezpieczyc tam swoje interesy to, choćby z przyzwoitości, nie można odmówić?
  Pan Margis z tego, co wiem mieszka zupełnie gdzie indziej 🙁

 12. Asterix odpowiedz

  Jest rok 2017, całe Legionowo podbite jest przez PO. Całe? Nie! Jest jeszcze jeden okręg, które stawia opór najeźdźcy. Piaski.
  Nie pierwszy to raz władza organizuje zlot czarownic dla samych siebie, i niekoniecznie za swoje. Większość “spotkań dla mieszkańców” czy też “konsultacji: w naszym mieście zapełnia się radnymi, “działaczami” z jedynie słusznej opcji politycznej oraz pracownikami urzędów i podległych instytucji – czytaj “spotkanie dla wyborców” szczególnie zainteresowanych tym, żeby było, tak jak było.

  1. PKS odpowiedz

   Bukowiec też już się budzi. Przez 3 lata praktycznie nic tu nie zrobiono. Wiadomo, że w przyszłym roku prawdopodobnie też tu będzie mydlenie oczu w stylu spotkanie przy grillu albo spotkanie z mieszkańcami z którego nic nie wynika ale takie rzeczy tylko raz się udają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *