LEGIONOWO. Antysemickie wystąpienie w Ratuszu?

2023-05-17 7:17:44

Plakat informujący o spotkaniu na jednym ze słupów należących do Urzędu Miasta

W sali widowiskowej Ratusza odbył się prelekcja pt: „Spotkanie z historią- niedokończone przemyślenia”, z redaktorem Gazety Warszawskiej – Aldoną Zaorską oraz prokuratorem Andrzejem Witkowskim. Niektórzy mieszkańcy są oburzeni, ich zdaniem wyżej wymienieni prezentują wyjątkowo agresywną retoryką, w tym również antysemityzm oraz nawoływanie do przemocy

Spotkanie pomimo protestów odbyło się w miniony czwartek (11 maja) w sali widowiskowej legionowskiego Ratusza.

Protest mieszkańców i partii Razem

O tym, że autorzy spotkania są powiązani z Gazetą Warszawska informowały rozklejone na mieście plakaty. Periodyk zdaniem mieszkańców oraz Partii Razem w jawny sposób nawołuje do przemocy, nie odcinając się m.in od antysemityzmu. W związku z tym do Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie wpłynął protest nie tylko mieszkańców, ale również przedstawiciela partii Razem.

Urząd umywa ręce, zaś MOK mówi o cenzurze

Jak udało nam się dowiedzieć z Urzędu Miasta wyłącznym gospodarzem Sali Widowiskowej w Legionowie jest Miejski Ośrodek Kultury, który wynajął jednemu z mieszkańców salę pod czwartkowe spotkanie. W związku protestami mieszkańców MOK wydał oświadczenie, z którego można wyczytać m.in. że: deklarujący wynajęcie sali pod spotkanie z historykami wyczerpał wiedzę potrzebną Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w tej sprawie. Ponadto zdaniem dyrektora MOK-u pytanie wynajmującego salę o przekazywane przez niego treści byłoby stosowaniem swoistej „cenzury prewencyjnej”. W spotkaniu uczestniczyły 34 osoby.

Komentarze

1 komentarz

  1. dwm odpowiedz

    Miłe złego początki, lecz koniec żałosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *